KARAYOLLARI İLE YUNANİSTAN TURU 2

GÜMÜLCİNE - SELANİK - ATİNA - KORİNT -

ANABOLU - YANYA - PREVEZE - 

ARTA - SEREZ -  DRAMA - KAVALA


6 Gece 7 Gün
KARAYOLLARI İLE YUNANİSTAN TURU 2

Tur Programı

1. GÜN  İSTANBUL/ GÜMÜLCİNE/ SELANİK
Sabah 07.00'da özel otobüsümüz ile hareket. Tekirdağ çıkışında kahvaltı molası. Türkiye'yi İpsala'dan terk ederek Yunanistan'a giriyoruz. Yunanistan'ın Meriç Vilayeti'nin başkenti Dedeağaç'ın panoramik olarak görülmesinin ardından Rodop Vilayeti'nin başkenti Gümülcine'de Eski ve Yeni Camii ziyareti.  Selanik'e gelişte Osmanlı'nın son dönemindeki önemli siyasi hareketlerin ve olayların başlangıç noktası olan ve İzmir'in kordon boyunu andıran sahil yolundan geçerek çevresinde tarihi olayların şekillendiği Beyaz Kuleyi görüyoruz. Ardından Selanik'in ana caddesi Via Egnatia (Vardar Caddesi) üzerindeki Hortacı Süleyman Efendi Camii (Rotanda) kalıntısı, Bey Hamamı ve Hamza Bey Camii ile T.C Selanik Başkonsolosluğu bahçesindeki Atatürk'ün doğduğu ev ve   Sultan Abdülhamit'in sürgünde kaldığı Alaiti köşkünün görülmesini takiben otelimize yerleşiyoruz.

2. GÜN  SELANİK / ATİNA
Kahvaltımızın ardından 08.00'de Atina'ya hareket. Varışta şehir turumuzda  Akropol tepesi ve buradaki Pantheon ve Erekthion Tapınakları, Agora ve kenarında sadece kapısının bir bölümü ayakta kalmış Medrese, Panathenik Stadyumu, Hadrianus Kapısı, Zeus Tapınağı, Akademi, Syantagma Meydanı, Parlamento Binası ile Osmanlı'dan kalan Mustafa Ağa ve Fethiye camilerinin görülmesi. Otelimize yerleşme.

3. GÜN  ATİNA / KORİNT / ANABOLU / ATİNA
Kahvaltımızın ardından Korint'e hareket. 119 yıl önce açılan 6300 metre uzunluğundaki ünlü kanalın görülmesi. Anabolu Şehri'ne gidiş. Şu anda kilise, müze ve tiyatro olarak kullanılan Şehit Ali Paşa, Bayraklı ve Kasımpaşa Camiileri'nin ziyaret edilmesi. Limanın gezilmesi ve Atina'ya dönüş.

4. GÜN  ATİNA / YANYA
Kahvaltımızın ardından 08.00'de Yanya'ya hareket. Varışta yarımadayı çeviren tarihi surlar içindeki eski Yanya ile Aslan Paşa ve Fethiye Camileri'nin, Osmanlı'dan kalan kütüphane, medrese, imarethane, hamam ve türbelerin görülmesi. Otelimize yerleşme.

5. GÜN  ARTA / PREVEZE / YANYA
Tam gün şehir turu için Arta'ya hareket. 4 asırdan uzun bir süre Osmanlı hâkimiyetinde kalan 2500 yıllık şehirde, Arahtnos Nehri üzerinde bir gerdanlık gibi duran Gazi Faik Bey Köprüsü'nün ve
yıkılmaya terk edilmiş caminin görülmesi. Köprü başında, tarihi çınarın altındaki kahve molasının ardından 1538'de Osmanlı ile Haçlı donanması arasındaki en önemli deniz savaşına tanık olan Preveze'ye gidiş ve şehrin gezilmesi. Yanya'ya dönüşte şehrin sur dışındaki kısmının, 1902'de Osman Paşa'nın yaptırdığı Saat Kulesi'nin görülmesi ve göl kıyısının gezilmesi.

6. GÜN  YANYA / SEREZ / DRAMA / KAVALA
Kahvaltıdan sonra Kavala'ya hareket. Yol üzerinde Osmanlı döneminde devlet adamları ve sanatçıları ile ünlü Drama'nın panoramik olarak gezilmesinin ardından Serez'e geliyoruz. Anadolu'daki ilk ayaklanmaya önderlik eden Şeyh Bedreddin'in önünde idam edildiği Bedesten'in ve harabe halindeki Mehmet Paşa Camii'nin görülmesinden sonra Kavala'ya varış ve otelimize yerleşme.

7. GÜN  KAVALA / İSTANBUL
Kahvaltı sonrası  Kiliseye çevrilen Makbul İbrahim Camii,  Kale altı mahallesindeki Mehmet Ali Paşa'nın imareti,  evi ve tarihi kale ile içindeki metruk cami ve medrese ile Mimar Sinan eseri su kemerlerinin görülmesi. İstanbul'a hareket.

Fiyatlara dahil olan hizmetler
-   Özel otobüs ile seyahat,
-   3 / 4 / 5 yıldızlı otellerde ikişer kişilik odalarda konaklamalar,
-   Açık büfe kahvaltılar,
-   Programdaki tüm gezi ve ziyaretler,
-   Giriş ücretleri
-   Otobüs içi ikramlar,
-   Figura rehberlik hizmetleri,