AFRİKA İNCİLERİ

Güney Afrika - Zımbabwe - Botswana

İlginize teşekkür ederiz.


8 Gece, 9 Gün
3650 $ + THY Uçak Bileti
Gidiş : 20.11.2017
Dönüş : 28.11.2017
TL Fiyatı : 14.184,63
AFRİKA İNCİLERİ

Tur Programı

20 Kasım   Pazartesi   -   ISTANBUL / CAPE TOWN

THY ile saat 02.25’de Güney Afrika’nın ticari başkenti Cape Town’a uçuş. 12.35’da varış. Otelimize transfer.  Otelimizde bir süre istirahatten sonra şehrin turistik cazibe merkezi olan liman bölgesi Water Front’a geliş. Bölgenin tanıtımı sonrası akşam yemeği ve otelimize dönüş.  

21 Kasım   Salı   -   CAPE TOWN

Kahvaltının ardından çıkacağımız şehir turumuzda Masa Dağı’na teleferik ile çıkış ve gezilmesi. Signal Tepesi, Müslüman nüfusun yaşadığı Malay Mahallesi,  Sultan Abdülaziz tarafından Güney Afrika’ya öğretmen olarak gönderilen Ebu Bekir Efendi’nin evi’nin görülmesi. Malay Müslümanların ilk inşa ettikleri Evvel Mescid, Victoria Alfred kıyı bölgesi ve Botanik Bahçeleri görülecek yerler arasında. Akşam yemeği ve otelimize dönüş. 

22 Kasım   Çarşamba   -   CAPE TOWN

Kahvaltı sonrası Ümit Burnu turumuz için hareket. Dünyanın en uç bölgesi olan Ümit Burnu, Clifton Plajı ve Camps Koyu’nun görülmesi. Hout Bay körfezi ve fok adası Cheapmans Zirvesi, Penguen Sahili görülecek yerler arasında. Cape Town’a dönüş. Akşam yemeği. 

23 Kasım   Perşembe  - CAPETOWN/JOHANNESBURG/ZİMBABWE  (Viktorya Şelaleleri)     

Kahvaltı otelimizde.  Havalimanına transfer. Johannesburg üzerinden Zimbabwe’nin Viktorya Şelaleri Bölgesi havalimanına uçuş.  Otelimize transfer. Zimbabwe ve Zambia’nın arasında sınır konumunda olan ve Viktorya Şelalelerinin su kaynaşı olan Zambezi Nehri’nde tekne turumuzda muhteşem manzaralar içinde seyir ve su içme amacı ile nehir kenarına gelen filleri, su aygırları ve diğer bir çok hayvanı görme imkanı. Grub vaktinin muhteşem manzalarını izledikten sonra teknede akşam yemeği ve otelimize dönüş.

24 Kasım   Cuma   -   VİKTORYA ŞELALELERİ                        

Kahvaltı sonrası şelalelerin bulunduğu Milli Park’a geliş. Yürüyerek yapacağımız şelale turunda muhteşem manzaralar eşliğinde çevrenin bitki örtüsü ve yaşayan hayvanlar hakkında bilgilendirme. Öğle yemeği. Mipisi Yerli köyünde doğal yaşamın görülmesi. Akşam yemeğimiz Afrika kültürünü yansıtan dans gösterisi eşliğinde. Otelimize dönüş.

25 Kasım   Cumartesi   -   VİKTORYA ŞELALELERİ (Zimbabwe) / BOTSWANA

Kahvaltı sonrası karayolu ile Botswana’ya hareket. 1.5 saat süren yolculuk sonrası sınırı geçerek otelimize geliş ve yerleşme. Öğle yemeği sonrası Namibya, Botswana, Zambia ve Zimbabwe’nin buluşma noktası olan Chobe Nehri’nde nehir safarisi. Nehir kıyısında su içmeye gelen su aygırı, zürafa, fil ve benzeri canlılar ile yine nehir sakini timsahların görülmesi. Gün batımının izlenmesi ve otelimize dönüş. Akşam yemeği otelde. 

26 Kasım   Pazar   -   BOTSWANA

Sabah erken vakitte  Chobe Safari Parkı’nda çıkacağımız  kara safarisinde, aslan, fil, bufalo, zürafa gibi vahşi yaşam türlerini doğal yaşamları içinde görme imkanı. Otelimize dönüş ve sabah kahvaltısı sonrası serbest vakitler. Öğle yemeği otelimizde. Otelimizde havuz ve benzeri aktiviteler ile istirahat sonrası akşam vakti nehir safarisinde yine nehir kenarlarındaki vahşi yaşamı tanımaya devam. Otelimize dönüş ve akşam yemeği.

27 Kasım   -   Pazartesi   BOTSWANA / ZİMBABWE/  JOHANNESBURG (GÜNEY AFRİKA)

Erken vakitte çıkacağımız 2. kara safarimizde yine vahşi yaşamın güzelliklerini doğal ortamda yaşadıktan sonra otelimize dönüş.  Kahvaltı sonrası Zimbabwe Viktorya Şelaleleri Bölgesi havalimanına geliş. Güney Afrika Cumhuriyeti’nin finans başkenti Johannesburg’a uçuş. Varışı takiben şehir tanıtım turu ve otelimize yerleşme. Akşam yemeği.

28 Kasım   -   Salı   JOHANNESBURG / ISTANBUL

Kahvaltı sonrası şehir turumuzda Güney Afrika’nın ırkçılık dönemi yaşam şartlarını gözler önüne seren ve halen bir miktar siyah ırkın yaşadığı teneke mahalleler Soweto Bölgesinin görülmesi ve ünlü lider Nelson Mandela’nın yaşadığı evin ziyareti.  Aslan Parkı’nın gezilmesi, yavru aslanları sevme ve oyunlarını izleme imkanı. Havalimanına geliş. 19.10’de THY ile İstanbul’a uçuş.

29 Kasım   Çarşamba   -   ISTANBUL

05.45’de İstanbul’a varış.

 

Fiyat    :      2 kişilik odada kişi başına               3650 Dolar + THY uçak bileti

                   Tek kişilik oda farkı                        650 Dolar        

 

Oteller        Cape Town                                    Westin Hotel                             3 gece

                   Viktorya Şelaleri                            Kingdom Hotel                          2 gece

                   Botswana                                      Cresta Mowana Resort               2 gece

                   Johannesburg                                Hilton Sandton                         1 gece

                             

Fiyata dahil olan hizmetler,

 • Seyahat sigortası,
 • Yukarıda belirtilen otellerde ve sürelerde kahvaltı dahil konaklamalar,
 • Tüm transferler
 • Cape Town / Viktorya Şelaleleri / Johannebsurg uçak bileti,
 • 8 akşam yemeği, 4 öğle yemeği
 • Zimbabwe ve Botswana ayak bastı ücretleri,
 • Programdaki tüm gezi ve ziyaretler,
 • Giriş ücretleri,
 • Yerel rehberlik hizmetleri,
 • Yurt dışı çıkış harcı,
 • Figura Turizm tur liderliği hizmeti.