MALEZYA & SINGAPUR

Kuala Lumpur  - Langkawi - Putrajaya - Singapur 

 


7 Gece, 8 Gün
2400 $ + THY Uçak Bileti
Gidiş : 7.01.2019
Dönüş : 16.01.2019
TL Fiyatı : 13.496,40
 MALEZYA & SINGAPUR

Tur Programı

07 Ocak - Pazartesi

Atatürk Havalimanı dış hatlar gidiş terminali Figura kontuarında saat 23.45’de buluşma.

08 Ocak Salı - ISTANBUL / KUALA LUMPUR

THY ile saat 01.45’de Malezya’nın başkenti Kuala Lumpur’a uçuş. 17.15’de varış. Otelimize transfer ve akşam yemeği.

09 Ocak Çarşamba - KUALA LUMPUR

Kahvaltı sonrası şehir turumuzda  Milli Cami, Bağımsızlık Meydanı, Kraliyet Sarayı (dışarıdan), Japon işgaline karşı hayatını kaybeten Malayların anısına inşa edilen Milli Anıt’ın görülmesi. Kuala Lumpur’un sembolü Petronas Kuleleri’ne çıkış ve iki kuleyi bağlayan gök köprü arasından şehrin temaşası. Malezya’daki en önemli Hindu Tapınağı olan ve bir dağın eteğine kurulu 272 basamak çıkılarak ulaşılan  ve doğal bir devasa mağara içine inşa edilmiş  Batu Mağaraları Tapınağı’nın gezilmesi. Çin Mahallesi’nin görülmesi ve Merkez çarşılarında alışveriş imkanı. Akşam yemeği otelimizde.

10 Ocak  Perşembe -  KUALA LUMPUR / PUTRAJAYA / LANGKAWI

Kahvaltı sonrası otelimizden hareket. Kualalumpur’un ünlü kuş bahçesi gezisi sonrası Kualalumpur’un kalabalığı dolayısı ile 1999’da 30 km mesafede kurulan Hint, Arap, Çin, Malezya mimarisi tarzları ile idari birimlerin inşa edildiği uydu idari başkent Putrajaya’ya geliş. Şehir turu sonrası havalimanına transfer ve Malezya’nın ünlü tatil beldesi Langkawi adasına uçuş. Varışta otelimize transfer ve akşam yemeği.

11 Ocak Cuma - LANGKAWI  

Kahvaltıdan sonra Langkawi turumuzda timsah çiftliği, Mat Chincang Tepesi’ne teleferik ile çıkış. Buradan  tüm adayı ve ayağınızın altındaki ormanları temaşa edeceğiniz tepelerin üzerine inşa edilmiş asma köprüde yürüyüş.  Öğle yemeği. Oriental Village turistik bölgesinde alışveriş için serbest vakitler. Kartal Meydanı, Lider Mahsuri’nin anıtının görülmesi. Köylerdeki batik atölyelerinin görülmesi ve alışveriş imkanı. Akşam yemeği otelimizde.  

12 Ocak Cumartesi  - Çarşamba  LANGKAWI

Kahvaltı sonrası Island Hopping Ada turu için hareket. Zümrüt deniz üzerinde teknemiz ile Langkawi’nin en gözde adacıklarının görülmesi. Vahşi yaşam alanı Big Leon Adası’nın kıyısında bölgeye has kartalların izlenmesi. Pulau Dayang Adasında yer altı krater gölü ve diğer doğal güzelliklerin temaşası. Öğle yemeğimiz kumanya şeklinde. Pregnant Maiden gölünün de güzelliklerinin görülmesi sonrası Mangroove Bataklıkları turu için hareket. Bölge  ekolojik bir harika olup tatlı su ve tuzlu su arasında filitre görevi yapan aynı zamanda bir biyolojik çeşitlilik bölgesi olup bir çok bitki ve hayvan türü barındırmakta. Öğle yemeği sonrası Kilim Nehri boyunca tekne turumuzda çeşitli mağaralar ve balık çiftlikleri ile beraber bu ortamda yaşayan maymunlar, su samurları, kartallar, rengarenk kral balıkçı kuşları, kertenkeleler, yarasalar, istakozlar, bir tür sürüngen olan çamur zıpzıpları görülecek biyolojik çeşitlilik türlerinden.Turumuz sonrası otelimize dönüş ve akşam yemeği.

13 Ocak  Pazar  - LANGKAWI / SINGAPUR

Kahvaltı sonrası havalimanına transfer. Dünyanın sayılı şehir devletlerinden Singapur’a uçuş. Uzakdoğunun en müreffeh ülkesinin aynı zamanda başkenti olan şehirdeki tanıtım turumuzda Singapur’un kalbi Orchard Caddesi, Dünyaca ünlü Milli Orkide Bahçesi, Singapur’un sembolü Merlion Aslan Heykeli ile meşhur Marina bölgesinin görülmesi.  Otelimize yerleşme ve akşam yemeği. Otelimizin bulunduğu ve alışveriş merkezleri ile ünlü Orchard Caddesi’nde alışverişleriniz için serbest vakitler.

14 Ocak   Pazartesi  -  SINGAPUR

Kahvaltı sonrası tüm gün sürecek Sentosa turumuz için hareket.  Teleferik ile intikal edeceğimiz Singapur’un dünyaca ünlü turistik eğlence merkezi Sentosa Adası’na gelişte akvaryumun, Universal Film Stüdyoları’nın görülmesi. Madam Tussaud Mumya müzesinin gezilmesi. Adadaki diğer turistik atraksiyonlarda geçirilecek hoş vakitler.  Otelimize dönüş ve akşam yemeği

15 Ocak Salı -  SINGAPUR / ISTANBUL

Kahvaltı sonrası Singapur’un alışveriş merkezlerinde serbest vakitler. Müslümanların yoğun yaşadığı Kampong Glam bölgesinin görülmesi ve Merkez Camii ziyareti ve burada Cuma namazının edası.  Alışverişleriniz için serbest vakitler. Havalimanına transfer. 23.40’da THY ile İstanbul’a uçuş.

16 Ocak  Çarşamba  - ISTANBUL

06.15’de İstanbul’a varış.

 

Fiyatlar             (THY uçak bileti hariç)

İki kişilik odada kişi başına         2400 Dolar

Tek kişilik oda farkı                     500 Dolar

Fiyatlara dahil olan hizmetler;

Zorunlu seyahat sigortası,

Kuala Lumpur / Langkawi / Singapur uçak bileti,

5 yıldızlı otellerde konaklama,

Otellerde açık büfe kahvaltılar ve 8 akşam yemeği,

Langkawi’de 1 adet kumanya şeklinde, 1 adet restaurantda öğle yemeği,

Yemeklerde su ücreti,

Programda belirtilen tüm gezi ve ziyaretler,

Langkawi’de teleferik ve asma köprü ücretleri,

Kuala Lumpur’da kuş parkı ve Petronas Kuleleri giriş ücreti,

Singapur’da Milli Orkide Bahçesi Parkı, Marina Otel Terası, , Sentosa adası, teleferik, Mumyalar müzesi, Universal Stüdyoları

Yerel rehberlik hizmetleri,

Yurt dışı çıkış seyahat harcı,

Figura Turizm Tur Liderliği hizmeti,

Seyahat omuz çantası