BOSNA-HERSEK & KARADAĞ

Podgorica-Kotor-Budva-Poçitel-Mostar-Travnik-Saraybosna

 


4 Gece, 5 Gün
1150 €
Gidiş : 4.04.2018
Dönüş : 8.04.2018
TL Fiyatı : 5.341,75
BOSNA-HERSEK & KARADAĞ

Tur Programı

04 Nisan Çarşamba - İSTANBUL / PODGORİCA / KOTOR / BUDVA 

THY ile sabah 08.05’de Karadağ’ın başkenti Podgorica’ya uçuş. 08.55’de varış. Panaromic olarak şehrin tanınması sonrası 1 saatlik yolculuk sonrası Kotor’a varış.   Karadağ’ın en güzel iki şehrinden biri olan Kotor’daki şehir turumuzda Eski Şehir, Aziz Tripun ve Nikola Kiliseleri ve tarihi Saat Kulesi görülecek yerlerden bazıları. Öğle yemeği. Budva’ya hareket. Şehre varışta yürüyerek yapılacak tur esnasında, Eski Şehir ve Kale  ile Sveti Stefan  görülecek yerler arasındadır. Şehir turundan sonra otele yerleşme ve yürüyerek gezebileceğiniz bu güzel yarımada şehirde serbest zaman. Deniz ürünleri restaurantında Akşam yemeği.

05 Nisan Perşembe - BUDVA / POÇİTEL / BLAGAY / MOSTAR 

Kahvaltı sonrası Bosna & Hersek’e hareket.  Pasaport ve gümrük işlemleri ile toplam 3 saatlik yolculuk sonrası  Hersek bölgesinde Poçitel’e geliş. Unesco koruması altında olan bu eski Osmanlı köyününü gezilmesi. Şişman İbrahim Paşa Camii, medresesi ve kervansarayının görülmesi. Blagay’da Buna Nehri’nin kaynağının görülmesi ve “taşın kalbindeki” Halveti Tekkesi’nin ziyaret edilmesi. Öğle yemeği nehrin kıyısında alabalık ziyafeti şeklinde. Mostar’da Boşnak-Hırvat cephesinin, tarihi camilerin ve dünyanın en ünlü köprüsünün görülmesi. Mostar Köprüsü, Neretva Nehri üzerinde Mimar Sinan'ın öğrencisi Mimar Hayreddin tarafından 1566 yılında inşa edilmiş olup, Bosna savaşı sırasında 1992’de Hırvat topçusu tarafından yıkılmıştır. 2002 – 2003 yılları arasında restore edilerek 2005’de uluslararası bir törenle yeniden kullanıma açılmıştır.   Akşam yemeği ve otelimize yerleşme ve 

06 Nisan Cuma -  MOSTAR / SARAYBOSNA

Kahvaltı sonrası Saraybosna’ya hareket.  Neretva nehrinin harika manzaraları ile eşlik edeceği yolculuğumuz esnasında  devamında Jablanica’da yola üzerinde Partizan askerleri tarafından sabote edilen Nazi Treni’nin ve yıkılan köprünün panoramik olarak görülmesi. Bosna’nın geleneksel kuzu çevirme geleneğini yaşatan bir restaurantda öğle yemeği. Konyits şehrinde Osmanlı’ dan döneminden kalma ve restorasyonu Türkiye tarafından yapılan meşhur Konyits Köprüsü’nün görülmesi ve ahşap el işlemesi atölyelerinden alışveriş imkanı. Saraybosna’ya geliş ve şehrin kalbi Başçarşı’da Bosna savaşı sırasında büyük hasar gören Vali Konağı, İnat Evi, Fatih (Hünkar) Camii, Gazi Hüsrev Bey Camii, Kurşunlu Medrese, Bursa Bedesteni, Hacı Hüsrev Bey Bedesteni ve I. Cihan Harbi’ni başlatan cinayetin işlendiği Latin Köprüsü’nün görülmesiGezimizin devamında Bosnalıların efsanevi lideri Aliya İzzet Begoviç’in kabrinin de bulunduğu şehitlik ziyareti. Başçarşı’da serbest vakitler. Akşam yemeği geleneksel Boşnak mutfağından örneklerle. Otelimize yerleşme. 

07 Nisan Cumartesi - SARAYBOSNA / TRAVNİK / YAYÇE / SARAYBOSNA

Kahvaltı sonrası Yayçe’ye hareket. Şehirde Vrabas nehrinin Pliva gölü ile buluştuğu yerde bulunan ve Avrupa’nın en güzel şelalelerinden olan Yayçe Şelalesi’nin ve değirmenlerin görülmesi. . Vezirler Şehri Travnik’e hareket. Burada kalenin ve Alaca Camii’nin ziyareti. Meşhur kaymaklı Travnik köftesi ile öğle yemeği sonrası Saraybosna’ya hareket. Başçarşı’da serbest vakitler. Otelimize dönüş. 

08 Nisan Pazar -SARAYBOSNA / İSTANBUL

Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılış.  Başçarşı’da serbest vakitler. Bosna savaşı sırasında 1000 gün devam eden kuşatma altında şehrin giriş ve çıkışlarının sağlandığı hayat damarı tünelin bir parçasının sergilendiği Tünel müzesi gezisi. Boşnak börekçisinde börek ziyafeti. Igman Dağları’nın eteklerinde Bosna nehrinin çıktığı Vrelo Bosna Mesire yerinin görülmesi. Havalimanına geliş ve THY ile 21.10’da İstanbul’a uçuş. 00.05’da İstanbul’a varış

Fiyatlar;

İki kişilik odada kişi başına        1150 Euro

Tek kişilik oda farkı                     250 Euro

 

Fiyata dahil olan hizmetler;

THY uçak bileti

Zorunlu seyahat sigortası

Tüm transferler,

4 ve 5 yıldızlı otellerde konaklamalar,

5 öğle yemeği, 3 akşam yemeği

Programda belirtilen tüm gezi ve ziyaretler,

Müze ve ören yerlerine giriş ücretleri,

Yerel rehberlik hizmetleri,

Figura Turizm tur liderliği hizmeti