DOĞU ANADOLU VE KARADENİZ HAZİNELERİ

Van -Tatvan - Ahlat - Doğubeyazıt - Kars - Ardahan - Şavşat - Rize - Trabzon

 

 

İLGİNİZE TEŞEKKÜR EDERİZ.


4 Gece, 5 Gün
2850 TL + Uçak Bileti
Gidiş : 27.10.2018
Dönüş : 31.10.2018
DOĞU ANADOLU VE KARADENİZ HAZİNELERİ

Tur Programı

27 Ekim   Cumartesi  -   İSTANBUL / VAN

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan  13.00’de Anadolujet ile Van’a uçuş. 15.10’da varış. M.Ö 5.yüzyılda Urartu Medeniyeti’nin yönetim merkezi  muhteşem Van Kalesi ve içindeki Osmanlı dönemi eserlerinin ziyareti.  Van Elit World Oteli’ne  (5*) yerleşme ve akşam yemeği.

28 Ekim  Pazar  -  VAN

Van’ın ünlü kahvaltısı ile meşhur bir mekanda kahvaltı sonrası Çavuştepe Kalesi gezisi. Gevaş’a geliş. Van Gölü’nde tekne ile zevkli bir yolculuk sonrası Akdamar Adası’na varış ve Ermeniler için tarihi önemi büyük M.S 915’de inşa edilen iş ve dış oyma ve bezemeleri ile ünlü Akdamar kilisesinin gezilmesi. Tatvan üzerinden Ahlat’a geliş. Selçuklu döneminden kalma açık hava müzesi abidevi mezarlığın gezilmesi sonrası Gevaş’ta Halime Hatun Kümbeti ziyareti ve Van’da el işlerini tanıyacağımız serbest vakitlerimizin ardından otelimize dönüş ve akşam yemeği.

29 Ekim   Pazartesi   -  VAN / DOĞUBEYAZIT / KARS

Kahvaltı sonrası otelden ayrılış ve Doğubeyazıt’a hareket. Yol üzerinde adını Sultan 4.Murat’dan alan ve Bendimahi Çayı üzerindeki Muradiye Şelaleleri’nin görülmesi.  Doğubeyazıt’a geliş. Ağrı Dağı’nın büyüleyici manzarasını arkasına almış Lale Devrinde yapılan, Osmanlı, Fars ve Selçuklu mimarisinin sentezi İshak Paşa Sarayı ve Beyazıt Camii gezisi. Iğdır üzerinden Kars’a geliş. Tarihi merkezde  12 Havariler Kilisesi ( Kümbet Cami), Namık Kemal Kültür Evi, Osmanlı Taş Köprüsü, Ebul Hasan Harakani Türbesi ve Evliya Cami ziyaretleri sonrası  Katerina Palace Oteli’ne yerleşme.  Kars mahalli mutfak kültürünü yansıtan örnekler ile akşam yemeği ve sonrasında sazlı sözlü Kars Aşık atışmaları dinletisi ve otelimize dönüş.

30 Ekim   Salı   -   KARS / ARDAHAN / ŞAVŞAT / ARTVİN

Kahvaltının ardından otelimizden ayrılış ve Ardahan’a hareket. Yolumuz üzerinde  Rus işgali döneminde Baltık Mimari tarzında kilise olarak yapılmış ve Cumhuriyet döneminde spor salonu olarak kullanılıp 1985’de camiye çevrilen Fethiye Camii ziyareti.  Arpaçay kenarında kurulu, 2016 yılında UNESCO Dünya Kültür Mirası listesine alınan Ani Harabeleri’nin gezilmesi. Bin bir mabedli şehir olarakta bilinen ipek yolu üzerindeki bu önemli tarihi şehirde ayakta kalmış eserlerin görülmesi. 2470 rakımlı Çam Geçidini geçtikten sonra sakin şehir ünvanlı Şavşat'a iniş.  Yavuzköy Seyir Terasından Şavşat'ı ve Arşiyan Dağlarının temaşası.  Yeşilin muhtesem manzaraları eşliğinde Çoruh Vadisi eşliğinde Artvin'e geliş ve  Grand Artvin Oteli’ne (4*) yerleşme. Akşam yemeği.

31 Ekim  Çarşamba  -  ARTVİN / KAFKASÖR / BORÇKA / TRABZON

Artvin manzarası eşliğinde kahvaltı sonrası  Atabari Bölgesindeki dünyaca ünlü boğa güreşlerinin yapıldığı Kafkasör Yaylasına çıkış. Arenayı gördükten sonra Koliva'da Karçal Dağlarının eşsiz görüntüsünü izleyerek kahve molası. Özel minibüsler ile Artvin'in incisi olan 1500 rakımlı Borçka Karagöle geliş. Doğa harikası bu bölgenin tanınması. Trabzon Havalimanına transfer. 20.20’de Anadolujet ile Sabiha Gökçen’e uçuş. 22.10’da varış. 

 

Fiyatlar             :              (Grubumuzun hareketi minimum 16 kişi ile gerçekleşir.)

 

İki kişilik odada kişi başına                       2850 TL  +  Uçak Bileti 

Tek kişilik oda farkı                                   450 TL

 

Seyahat sigortası,

Tüm karayolu ulaşımı ve ziyaretler

Belirtilen otellerde 4 gece açık büfe kahvaltı dahil konaklama,

1 adet Van kahvaltısı

Akşam yemekleri

Programda belirtilen tüm gezi ve ziyaretler

Müze ve ören yerlerine giriş ücretleri, tekne ücreti, ilave minibüs ücretleri,

Rehberlik hizmetleri,

  

Uçak bileti      :

 

Grubumuz için yukarıda belirtilen tarih ve saatte Anadolujet’den yer talep edilmiş olup uçak bileti ücreti  01 Ekim 2018 Pazartesi size bildirilecektir.