KUZEY İTALYA VE TOSCANA VADİSİ

Bologna – Floransa – Pisa – Lucca – San Gimignano – Volterra – Siena

Val D’orcia – Montalcino - Pienza

 


4 Gece, 5 Gün
1600 €
Gidiş : 10.08.2018
Dönüş : 14.08.2018
TL Fiyatı : 8.789,12
KUZEY İTALYA VE TOSCANA VADİSİ

Tur Programı

10 Ağustos Cuma  - ISTANBUL / BOLOGNA / FLORANSA

THY ile saat 08.30'da Bologna'ya uçuş.  10.15'de varış. Tarihi ve doğası ile Kuzey İtalya'nın özel şehirlerinden Bologna şehir turunda Piazza Maggiore Meydanı, Neptun Çeşmesi,  Le Due Torri Kulesi, Re Enzo Sarayı, Di Santo Stefano Kilisesi,  ortaçağdan bugüne kalan tarihi çarşıları görülecek yerler arasında. İtalyan Rönesans'ının doğum yeri Floransa'ya geliş. Santa Maria Del Fiore Katedrali, Giotto Çan Kulesi, Senyörler Meydanı, San Lorenzo Pazarı, Arno Nehri üzerindeki Ponte Vecchio görülecek yerler arasında. Otelimize yerleşme.

11 Ağustos  Cumartesi - PISA / LUCCA

Kahvaltı sonrası Pisa’ya geliş. Eğik kulesi ile meşhur Pisa’ya uğrama ve  Mucizeler Meydanı’nda yer alan Pisa Kulesi, Vaftizhane ve Katedral’in dışarıdan görülmesi. Toskana bölgesinin yine tarihi kentlerinden Lucca'ya geliş. Anfitiyatro Meydanı, Guinigi Kulesi, San Martino Katedrali, San Michele Foro Kilisesi, Lucca'nın tarihi ortaçağa kadar uzanan ana caddesi Via Flliungo'nun görülmesi. Floransa'ya dönüş.

12 Ağustos  Pazar  - SAN GIMIGNANO / VOLTERRA / SIENA

Kahvaltıyı takiben otelden ayrılış. Toscana bölgesinde Ortaçağ mimarisinin en iyi korunduğu ve zamanın durduğu şehirleri göreceğimiz bugünkü turumuzda önceSan Gimignano'da tarihi şehir merkezi ve şehre ün kazandıran kulelerin görülmesi.  Bir tepe üzerine kurulu ve tarihi surların çevrelediği Volterra'da antik  Roma tiyatrosu,  ana meydan Piazza dei Priori ve sarayın görülmesi. Siena'da Del Campo Meydanı, Del Mangia Kulesi, Salimbeni sarayı, Duomo di Siena Bazilikası görülecek yerler arasında.  Tur sonunda Siena'da otelimize yerleşme.

13 Ağustos   Pazartesi - VAL D'ORCIA / MONTALCINO / PIENZA

Kahvaltı sonra çıkacağımız turumuzda Toscana Vadisi'nde doğal güzellikleri ve tarihi mirası ile öne çıkan Val D'orcia bölgesinde doğal ve tarihi güzelliklerini keşfe devam edeceğiz.  Tepe kasabası Montalcino'da Duoma Kilisesi, şehir sarayı, Pienza'da Pio II Meydanı, Piccolomini Sarayı ve bu kentlerin tarihi merkezleri görülecek yerler arasında.

14 Ağustos   Salı -  SIENA / PISA / ISTANBUL

Kahvaltı sonrası Pisa Havalimanı'na transfer. THY ile 13.25'de İstanbul'a uçuş. 17.05'de varış.

 

Fiyatlar      :           (Grubumuzun minimum hareket sayısı 16 kişidir)

İki kişilik odada kişi başına :           1600 Euro

 

Fiyatlara dahil olan hizmetler :

THY ekonomi sınıf uçak bileti,

Zorunlu seyahat sigortası,

Tüm transferler ve ulaşım,

4 yıldızlı otellerde konaklamalar,

Programdaki  (panoramik olarak) tüm gezi ve ziyaretler,

Figura Turizm rehberlik hizmetleri,

Yurt dışı çıkış harcı

 

Fiyatlara dahil olmayan hizmetler;

Öğle ve akşam yemekleri,

Otellerdeki şahsi harcamalar,

İtalya Schgengen vize ve servis ücreti       130 Euro