OSMANLI GEÇMİŞİ İLE MALTA

 

 


3 Gece, 4 Gün
975 €
Gidiş : 22.11.2018
Dönüş : 25.11.2018
TL Fiyatı : 6.282,12
OSMANLI GEÇMİŞİ İLE MALTA

Tur Programı

22 Kasım  Perşembe - ISTANBUL/MALTA/ 3 ŞEHİRLER   

(Vittoriosa, Senglea, Cospicua)

THY ile 08.05’dE Malta’ya uçuş. 08.35’de Malta Luqa havalimanına varış.  Pasaport ve gümrük işlemleri sonrası Malta’nın  Tarihi Büyük Limanı çevresindeki Üç Şehir Turu için hareket. Ünlü Saint John Şövalyelerinin üssü, sağlam surları ile meşhur, 1565’deki Osmanlı kuşatmasına karşı ana savunma noktası olan Vittoriosa’nın tanınması, şövalyelerin ilk katedrali St. Lawrence Kilisesi ve kuşatma döneminden kalma eşyaların sergilendiği şapelin görülmesi, surların üstünde yürüyüş ile Büyük Liman’ın tanınması ve yine 1565 kuşatmasında Malta’nın savunmasında önemli şehirlerden Senglea ve Cospicua’nın görülmesi sonrası otelimize transfer ve yerleşme.

23 Kasım    Cuma  - MALTA / VALETTA

Kahvaltı otelimizde. 1867’de Sultan Abdülaziz’in Malta ziyareti dolayısı ile İran-Hint Mimari tarzında inşa edilen Osmanlı Mezarlığı ziyareti. Malta’nın başkenti Valetta’ya hareket.  Unesco Dünya Mirası listesine dahil olan ve Malta Şövalyeleri tarafından inşa edilen Valetta özgün bir mimariye sahiptir. Turumuzda ilk olarak  Büyük Liman’ın muhteşem manzarasına sahip Baracca Bahçeleri’nin gezilmesi. Gösterişli süsmeleri ile ünlü şövalyelerin San John Katedrali, şu anda Cumhurbaşkanlığı ve Parlemento’nun bulunduğu Üstad-ı Azam Sarayı ve içindeki zırhhanesi görülecek yerler arasında. Cumhuriyet Caddesi’nde yürüyüşle şehrin tanınması. Malta’ya dönüş.

24 Kasım    Cumartesi  -  MEDİNA / RABAT

Kahvaltı sonrası Malta’nın eski başkenti Medina’ya hareket. Yol üzerinde  eski bir yerleşim bölgesi olan Rabat’da 4. yüzyıldan kalma yeraltı mezarlıklarının görülmesi.  “Sessiz Şehir”, “Soylu Şehir” gibi ünvanları olan şehrin mükemmel mimarisini, soyluların saraylarını, dekoratif sokak lambalarını, Mescid Meydanını, Medina Katedralini gördükten sonra surlardan Malta’nın manzarasının temaşası.  Gezi sonrası serbest vakit.

25 Kasım   Pazar -  MALTA / TUNUS / HAMMAMET

Kahvaltı sonrası Malta limanlarının, koylarının, Osmanlı donanmasını durduran kalelerin, Turgut Reis’in şehit düştüğü yerin görüleceği yat gezisi. Havalimanına geliş. THY ile 20.10’da İstanbul’a uçuş. 00.30’da varış.

 

Fiyat    :              İki kişilik odada kişi başına                       975 Euro

                           Tek kişilik oda farkı                                 225 Euro

 

Fiyata dahil olan hizmetler                (Turumuzun minimum hareket sayısı 16 kişidir)

THY ile İstanbul / Malta / İstanbul arası uçak bileti

Seyahat sigortası

Tüm transferler,

Malta’nın en önemli turizm merkezi  Saint Julian’da 4 yıldızlı otelde,

Açık büfe kahvaltılar,

Programdaki gezi ve ziyaretler,

Giriş ücretleri,

Yerel rehberlik,

Yurt dışı çıkış harcı,

Figura Turizm Tur Liderliği hizmeti,

 

Malta Schengen Vize ve Servis Ücreti                         135 Euro