KUDÜS

Kudüs - Tel Aviv – Yafa – Beytlahm – Eriha – Halil

 

 

 

 

 


3 Gece, 4 Gün
825 $
Gidiş : 3.01.2019
Dönüş : 6.01.2019
TL Fiyatı : 4.401,62
KUDÜS

Tur Programı

 

03 Ocak Perşembe   -   İSTANBUL / TELAVİV / KUDÜS

THY ile 10.10’da Telaviv’e uçuş. 11.20’de varış. Kudüs’e hareket. Eski şehire yürüme mesafesinde Arap Bölgesindeki  Land Mark Saint George Oteli’ne (4*) yerleşme.  Daha sonra yürüyerek Mescid-i Aksa ziyareti için Eski Kudüs şehrinin Kanuni tarafından yaptırılan surlarındaki Aslanlı Kapı’ya geliş. Sahabi Ubâde bin Samit ve Şeddad Bin Evs’in kabirlerinin ziyareti. Hz. Meryem’in doğduğu evin görülmesi. Harem-i Şerif’e geliş. Kubbetüssahra, Mescid-i Aksa Camii, Mescid-i Burak, Mervan Mescidi, Eyyubi, Memlük ve Osmanlı dönemlerinden kalma diğer eserlerin tanıtımı. Akşam ve yatsı namazlarının edasından sonra  yürüyerek otelimize dönüş. Akşam yemeği.

Cuma   -   KUDÜS / ERİHA / ÖLÜ DENİZ / KASR YAHUDA

Dileyen misafirlerimizin yürüyerek sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş ve dönüşleri.  Kahvaltı sonrası Zeytindağı’nda Osmanlı 4. Ordu karargâhının görülmesi.  Selman-ı Farisî ve Rabiatül Adeviyye’nin kabirlerinin ziyareti. Hıristiyan inancında Hz.İsa’nın göğe yükseldiğine inanılan Yükseliş Kilisesi’nin görülmesi. Kudüs’ün panaromik manzarası eşliğinde şehir ile ilgili tarihi bilgi.  Panaromik manzaraya haiz noktadan Hz. İsa’nın Havarileri ile son günlerinde toplandığı Getsamanim Bahçesi, Kudüs’e bakarak ağladığı yere yapılan Gözyaşı Kilisesi, son duasını yaptığı ve göğe kaldırılacağını hissettiği Milletler Kilisesi,  Yahudi Mezarlığı, Ortodokslara göre Hz.Meryem’in gömülü olduğuna inanılan kilisenin tesbiti ve bilgi verilmesi. Cuma Namazı’nın Mescid-i Aksa’da edası. Ölü Deniz’e (Lut Gölü) hareket. Ürdün Nehri üzerinde ve İsrail – Ürdün Hududu’nun birbirine 4 -5 m yaklaştığı Kasr Yahuda denilen noktada Hz. İsa’nın peygamberliğe hazırlanma aşaması olarak kabul edilen Hz. Yahya’nın Hz. İsa’yı vaftiz hadisesinin gerçekleştiği mekanın ve günümüzde bunu temsilen vaftiz olan Hıristiyanların görülmesi. 10.000 yıllık şehir Eriha’nın gezilmesi.  Emevi Halifelerinden Hişam’ın yaptırdığı ama depremde yıkılması dolayısı ile içinde yaşamak nasip olmayan yazlık saray ile dünyanın en çukur bölgesi olan efsanevi Sodom ve Gomore şehirlerinin bulunduğu, Lut kavminin helak olduğu bölgenin görülmesi. Kudüs’e dönüş yolunda Hz. Musa’nın kabrinin ve makamının ziyareti. Akşam yemeği otelimizde.

04 Ocak Cumartesi  -  KUDÜS / HALİL / BEYTLAHM

Dileyen misafirlerimizin yürüyerek sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş ve dönüşleri. Kahvaltı sonrası Halil şehrine hareket.  Bölge halkının 4. Harem olarak vasfettiği Hz.İbrahim, Hz. İshak, Hz.Yakub ve zevcelerinin kabirlerinin bulunduğu külliye ve camiinin ziyareti. Beytlahm şehrine geliş. Hz. İsa’nın doğduğu mağara ve üzerine yapılan kilisenin gezilmesi. Kudüs’e geliş. Akşam ve yatsı namazlarının Mescid-i Aksa’da edası. Yürüyerek otelimize dönüş.

05 Ocak Pazar   -   KUDÜS

Dileyen misafirlerimizin yürüyerek sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş ve dönüşleri. Yafa kapısından eski Kudüs’e giriş. Burada surların yapımında çalışan Bayram Çavuş’un kabrine fatiha okunduktan sonra Hz. Davud’un kabri, Hz. İsa’nın havarileri ile son akşam yemeğini yediği mekânın görülmesi.  Hristiyanlarca Hz. İsa’nin çarmıha gerildikten sonra defnolunduğuna inanılan Kıyam Kilisesi’nin görülmesi. Hz. Ömer Mescidi ziyareti. Yahudiler için dünya üzerindeki en kutsal mekân olan Ağlama Duvarı’nın görülmesi. Mescid-i Aksa Harem-i’nde öğle namazının edası. Eski Kudüs’te serbest vakitler.  Telaviv’e hareket. Panaromik olarak şehrin tanınması. Telaviv’de Osmanlı Döneminden kalan tek tarihi miras Hasan Bey Camii’nin görülmesi. Yafa’ya geliş. Osmanlı döneminden Sultan 2. Abdülhamit’in 25. tahta çıkış yılı dolayısı ile yapılan saat kulesinin, Karakol Binası’nın, Mahmudiye Camii’nin, Bahriye Camii’nin ve şehrin diğer mimari mirasının tanınması. Havalimanına geliş. THY ile 20.55’de İstanbul’a uçuş. 00.25’de varış.

 

Fiyatlar         :           (Grubumuzun minimum hareket sayısı 20 kişidir)

 

İki kişilik odada kişi başına                     825 Dolar  

Tek kişilik oda farkı                               250 Dolar

 

Fiyatlara dahil olan hizmetler      

- THY uçak bileti

- İsrail vizesi ve servis ücreti

- Seyahat sigortası

- Yurt dışı çıkış harcı

- Land Mark Saint George Oteli (4*)’inde konaklama  (*)

- Konforlu otobüsler ile tüm ulaşım

- Belirtilen otellerde 2’şer kişilik odalarda konaklama

- Açık büfe sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri

- Yemeklerde su

- Otobüsde her gün kişi başına 2 adet su

- Programda belirtilen tüm gezi ve ziyaretler

- Yurt dışı çıkış harcı

- FİGURA TURİZM  rehberlik hizmetleri

 

(*) Otel sınıflandırması İsrail Otelcilik Otoritesi’nin standartlarına göredir.