RUSYA

Moskova - Saint Petersburg


5 Gece, 6 Gün
1850 €
Gidiş : 29.08.2018
Dönüş : 3.09.2018
TL Fiyatı : 10.376,10
RUSYA

Tur Programı

29 Ağustos Çarşamba  - İSTANBUL / MOSKOVA

THY ile 07.50'de Moskova’ya hareket. 11.20’de varış. Panoramik şehir turunda, Tverskaya Caddesi,Bolşoy Tiyatrosu, Lubyanka Meydanı, KGB Merkezi, Aziz Vasili Kilisesi, Kızıl Meydan, Gum Alışveriş Merkezi, Kurtarıcı İsa Kilisesi, Meclis Binası görülecek yerler arasındadır. Otelimize yerleşme. Akşam yemeği otelimizde.

30 Ağustos  Perşembe  -  MOSKOVA

Kahvaltı sonrası şehir turumuz için hareket. Ünlü Moskova Metrosu gezisi. Turistik hediyelik eşya dükkanları ve sokak sanatçıları ile ünlü Arbat Sokağı’nın gezilmesi. Nazım Hikmet’in de mezarının bulunduğu Rusya’nın önde gelen şahsiyetlerinin gömülü olduğu Novodevichy Mezarlığı, Serçe Tepesi gezisi. Açılışı Cumhurbaşkanımız Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Putin tarafından yapılan Moskova Camii ziyareti. Akşam yemeği otelimizde.

31 Ağustos  Cuma  -  MOSKOVA / SAINT PETERSBURG

Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılış.  Tarih boyunca Rus Çarları ve Sovyet liderlerine ev sahipliği yapan günümüzde Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin’in çalışma ofisinin bulunduğu çok önemli tarihsel değere sahip devlet yönetim merkezi, kültür ve dini merkez Kremlin’e geliş. Çarlık Rusya’sının zenginliklerinin sergilendiği Armory müzesi ziyareti. Çarların taç giyme töreninin yapıldığı Uspenski (Meryem Ana’nın göğe yükselişi) Katedrali ile 1. Petro’ya kadar Çarların gömüldüğü Archangel Michael (Başmelek Mikail) Kilisesi ile  dünyanın en büyük çanı ve en büyük topunun görülmesi. Moskova tren garına transfer. Hızlı tren Sapsan 13.40’da St. Peterburg’a hareket. 17.30’da varışın ardından panaromik şehir turu.  Çarlara ev sahipliği yapan bu şehir  “Paris mimarisi” “Prag bahçeleri” ve “Venedik Kanalları” ile anılır. Deli Petro, Puşkin, Büyük Katerina ve daha birçoklarının yaşadığı ve büyüleyici beyaz gecelerin yaşandığı kentin, Neva Nehri kıyılarında yer alan birçok binası sanat eseri niteliğindedir. Şehrin kalbi olarak anılan ünlü Nevski Caddesi, Devasa Isaac Katedrali, muhteşem cephesi ile Amirallik Binası, şair Puşkin`in heykelinin süslediği Sanatçılar Meydanı, panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer. Akşam yemeği otelimizde.

01 Eylül   Cumartesi  -  SAINT PETERSBURG

Kahvaltının ardından Peterhoff Park ve Sarayı turu için hareket. Şehre 30 km uzaklıkta bulunan Baltık Denizi Kıyısındaki Peterhoff’da Çar 1.Petro tarafından inşa edilen yazlık sarayın eşsiz bahçesi, güzelliği ve görkemiyle, 150’yi aşkın altın kaplama fıskiye ve çeşmeleriyle ziyaretçileri hayranlık içinde bırakıyor. Gezi sonrası St. Petersburg’a dönüş ve otelimizde akşam yemeği.

02 Eylül   Pazar  -  SAINT PETERSBURG

Kahvaltı sonrası şehir turu için hareket. Saat 10:00 d Hermitage müzesi ziyareti. Hermitage dünyanın en büyük sanat müzesidir. Katerina’nın kış sarayı olarak inşa ettirdiği binalar kompleksi günümüzde dünyanın en göz alıcı koleksiyonlarına ev sahipliği yapıyor. 1760`dan itibaren Rus Çarlarının kış aylarını geçirdiği bu muhteşem binalar Barok mimarisinin baş yapıtları arasında. Günümüzde 1057 adet oda ve salonda Leonardo, Van Gogh, Michaelangelo, Rembrandt ve daha nice büyük sanatçının büyüleyici eserleri sergileniyor. Louvre, British Museum, Metropolitan mı yoksa Hermitage mı sorusunun yanıtını ancak gezdikten sonra verebileceksiniz. Hermitage Müzesi turu sonrası Kanal Turu ile bu görkemli şehri başka bir açıdan tanıyacaksınız. 120 yıl önce inşa edilen Rusya’nın en görkemli kiliselerinden Kazan Katedrali ve 100 yıl önce inşa edilen Tatar Camii  ziyareti sonrası. Otelimizde akşam yemeği.   


03 Eylül   Pazartesi  -  SAINT PETERSBURG / ISTANBUL

Kahvaltı sonrası Saint Peterburg’un kalbi Nevski Bulvarı’nda alışverişleriniz ve kişisel tercihleriniz için serbest vakitler. 12.30’da havalimanına transfer. THY ile 15.15’de İstanbul’a uçuş.

Fiyatlar             :      (Turumuzun minimum hareket sayısı 16 dır.)

İki kişilik odada kişi başına           1850 Euro                        

                              

Fiyatlara dahil olan hizmetler ;

THY İstanbul / Moskova – St. Petersburg / İstanbul ekonomi sınıf uçak bileti,

Zorunlu seyahat sigortası,

Tüm ulaşım ve transferler.

Merkezi 4 yıldızlı otellerde açık büfe kahvaltı dahil konaklama,

Otellerde akşam yemekleri.

Programdaki ziyaret ve geziler,

Size özel  Armory Müze gezisi,

Sapsan hızlı tren bileti,

Programdaki tüm gezi ve ziyaretler,

Giriş ücretleri,

Otobüslerde her gün kişi başına 3 şişe su,

Yerel rehberlik hizmeti,

Figura Rehberlik hizmeti,

Yurt dışı çıkış harcı

 

Fiyatlara dahil olmayan hizmetler;

Otellerde şahsi harcamalar;      (Minibar kafeterya vb.)

Öğlen yemekleri,

Akşam yemeklerinde su dışındaki meşrubatlar,

 

Rusya vize ve servis ücreti                       150 Euro         

 

(Umuma mahsus, hizmet ve hususi mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir.)