İRAN

Şiraz - Yazd - İsfahan 

 

 

 

İlginize teşekkür ederiz.


5 Gece, 6 Gün
1475 €
Gidiş : 7.09.2018
Dönüş : 12.09.2018
TL Fiyatı : 10.269,84
İRAN

Tur Programı

07 Eylül  Cuma - İSTANBUL / ŞİRAZ

Türk Hava Yolları ile saat 20.45’de Şiraz’a uçuş.

08 Eylül Cumartesi - ŞİRAZ

02.05’de varış ve otelimize transfer. Otelimize yerleşme. İstirahat. Kahvaltı sonrası ağaçlarla kaplı geniş bulvarları, mimari eserleri ve bahçeleriyle meşhur Şiraz’daki tam gün şehir turumuzda; Kur’an Kapısı, Pazar yeri, ünlü şairler Sadi ve Hafız’ın kabirleri ve bahçeleri, Kaçar Sarayı’nın havuzunu çevreleyen muhteşem İrem Bahçeleri ve Şah-ı Çerağ Mozolesi, Kerim Han Kalesi, Vekil Camii ve Pazarı, Han Medresesi görülecek yerler arasında. Akşam yemeği geleneksel İran mutfağından örnekler ile Haft Han Restaurant’da.

09 Eylül   Pazar - ŞİRAZ / PERSEPOLİS / PASARGAD / YAZD

Kahvaltı sonrası otelden ayrılış. Şiraz’ın 70 km. dışında bulunan, her ikisi de UNESCO dünya mirası listesinde yer alan Persepolis – diğer bir adıyla Taht-ı Cemşid’in gezilmesi. Pers Hükümdarı 1.Darius’un M.Ö. 512’de yapımına başladığı, toplamda 12000 maaşlı işçinin çalışarak 150 yılda tamamladığı her ayrıntının düşünüldüğü antik şehir Persepolis’in gezilmesi.  Civarda bulunan Pers hükümdarlarının mezarlarının bulunduğu Nakş-i Rüstem’in görülmesi. Pers Kralı Büyük Syrus tarafından M.Ö. 550 yılında kurulan antik başkent Pasargad'ın gezilmesi. Yazd şehrine geliş ve otelimize yerleşme. Akşam yemeği otelimizde.

10 Eylül   Pazartesi - YAZD / İSFAHAN

Kahvaltı otelimizde. Zerdüşlük dininin merkezi, Yezd eyaletinin merkezi olan şehirde Zerdüştlerin ünlü sönmeyen ateşinin bulunduğu Ateşgah’ını, ölülerini muhafaza ettikleri sessizlik kulelerini, şehirde eskiden evlerde inşa edilen ve doğal klima  olarak kullanılan rüzgar kulelerini, Su Müzesi ve Emir Çakmak Mescidi’ni gördükten sonra İsfahan’a hareket. 5 saatlik yolculuk sonrası otelimize yerleşme. Akşam yemeği otelimizde.

11 Eylül  Salı - İSFAHAN

Kahvaltı sonrası Nısf-ı Cihan (dünyanın yarısı) İsfahan şehir gezimizde Selçuklu dönemi eseri Cuma Camii,  İmam Camii ve firuze taşlarıyla işlenmiş Şeyh Lütfullah Camii’lerinin ziyaretleri. Dünyanın en büyük ikinci meydanı olan Nakş-ı Cihan Meydanı’nın gezilmesi. Arzu eden misafirlerimiz İran’a özgü safranlı dondurmanın tadına bakarak meydanda kısa bir fayton turu yapabilirler. Ali Kapı Köşkü, Vank Ermeni Katedrali görülecek yerler arasında. İstikrar yüzü görmeyen Osmanlı-İran ilişkilerinden Yavuz Sultan Selim’in Şah İsmail’i Çaldıran’da (1514) yenilgiye uğratmasını işleyen sahne Çehel Sütun Sarayı’nın bir duvarına işlenmiştir. Tarihi İsfahan köprüleri’nin görülmesi Akşam yemeği otelimizde.

12 Eylül   Çarşamba -  ISFAHAN / ISTANBUL

THY ile 04.05'de İstanbul'a uçuş. 06.10'da varış.                      

          

OTELLER      

Şiraz               Zandiye Hotel           5*

Yazd               Dad Hotel                  4*

Isfahan           Abbasi  Hotel            5*        (Standart odaların bulunduğu bölümde) (*)

 

(*)  Otelin standardı 5 yıldız olmasına rağmen ana avludan geçilerek ikinci avluda bulunan bölümü ve odaları 4 yıldız olarak kabul etmekte fayda vardır. Bahçeye bakan otantik kervansaray odaları tura yakın bir tarihte duruma göre teyid edilebilmekte olup  kişi başına toplamda 120 Euro talep edilmektedir.

 

Tüm otel standartları İran’ın kendi otelcilik kriterlerine göredir.

 

Fiyatlar                                                       

İki kişilik odada kişi başına             1475 Euro               

Tek kişilik oda farkı                         300 Euro                

 

Fiyatlara dahil olan hizmetler

THY ekonomi sınıf uçak ücreti

Seyahat sigortası

Belirtilen otellerde kahvaltı dahil konaklamalar,

Akşam yemekleri,

25 kişilik büyük  VIP araç ile ulaşımlar

Otobüsde günlük kişi başına 2 adet su,

Programdaki tüm gezi ve ziyaretler,

Giriş ücretleri,

Yurt dışı çıkış harç ücreti,

Seyahat omuz çantası, otel terliği

Figura Turizm tur liderliği hizmeti,