MEDENİYETLERİN BULUŞMA KAVŞAĞI ÜRDÜN

Amman - Ceraş -Madaba -  Nebo Dağı – Karak - Mute – Petra 

 


4 Gece, 5 Gün
975 $ + THY Uçak Bileti
Gidiş : 28.11.2018
Dönüş : 2.12.2018
TL Fiyatı : 5.482,91
MEDENİYETLERİN BULUŞMA KAVŞAĞI ÜRDÜN

Tur Programı

28 Kasım   Çarşamba  -  İSTANBUL  /  AMMAN

18.50’de THY ile Ürdün’ün başkenti Amman’a uçuş. 20.15’de  varış. Otelimize transfer ve akşam yemeği.

29 Kasım   Perşembe -  AMMAN / CERAŞ / SALT / NEBİ ŞUAYB

Kahvaltı sonrası panaromik Amman turumuzda  Amman Kalesi, Cesim Köprüsü Emevi Sarayı Ömer Camii ve Roma Tiyatrosu’nun görülmesinin ardından  Ceraş Şehri’ne geliş. Dünyada İtalya dışındaki en büyük ve en iyi korunmuş Roma dönemi mimari yapılarını yaşatan  bu kentte   sütunlu yolların, tepeüstü tapınakların, tiyatronun, halk meydanlarının, plazalar ve hamamın, çeşmenin, kule ve  kapının  ve surların görülmesi. Öğle yemeği sonrası Salt Şehri’nde  1. Dünya Savaşı’nda çatışmalarda toplu olarak şehit olan Osmanlı Birliği’nin yattığı şehitliğin görülmesi ve Medyen Halkı’na gönderilen Şuayb Aleyhisselam’n Makamı ziyareti sonrası Amman’a dönüş.  Akşam yemeği otelimizde.

30 Kasım   Cuma  - AMMAN / MADABA / NEBO DAĞI / KARAK / MUTE / PETRA

Kahvaltı sonrası Madaba’ya hareket. 5000 yıl önceki krallar yolu üzerinde bulunan bu şehir mozaikler ile süslü binaları ile tarih içinde ün yapmıştır. 6. Yüzyıldan kalma Aziz George Kilisesi’nde Mısır – Ürdün arasının resmedildiği enfes mozaik haritanın görülmesi. Hz. Musa’nın İsrailoğulları ile Mısır’dan çıkarak Vadedilmiş Topraklara gerçekleştirdiği hicretinin son noktası olan ve kendisinin de vefat ederek defnedildiği inanılan Nebo Dağı’na geliş ve buradaki makamının ziyareti. Nebo Dağı’dan Ölü Deniz (Lut Gölü’nün) ve İsrail kıyılarının görülmesi. Selahaddin Eyyübi’nin Filistin bölgesini Haçlılar’dan temizlediği Hattin Savaşı’nda fethedilen kalelerden olan Karak Kalesi’nin görülmesi ve öğle yemeği. Müslümanların Hıristiyanlar ile karşı karşıya geldikleri ilk büyük harp olan Mute Harbi’nin cereyan ettiği mahal ve orada şehid olarak defnolunan sahabiler; Zeyt bin Harise, Cafer bin Ebi Talip ve Abdullah bin Ravaha (R.A.)’nın mescit ve kabirlerinin ziyareti. Petra’ya geliş otelimize yerleşme ve akşam yemeği.

01 Aralık   Cumartesi  -    PETRA / AKABE

Kahvaltı otelimizde. Son dönemde Dünyanın 7 Harikası arasına katılan Nabati Medeniyetinin başşehri Petra’da Hazine, Amfitiyatro, Kraliyet Mezarlığı, Sütunlu Cadde, Bint Firavun Kasrı, Aslanlı Tapınak, Bizans Kilisesi ve Hapishane ile Madaba'da Aya Yorgi Kilisesi, Arkeoloji Parkı, Oniki Havariler Kilisesi’nin görülmesi. Öğle yemeği sonrası Akabe’ye hareket. İslam fetihleri esnasında ilk fethedilen yerlerden olan Akabe Ürdün’ün denize açılan tek kapısı olup önemli bir limanıdır. Hemen yakınında İsrail ünlü turistik şehri Eliat yer alır. Kudüs ile birlikte 1115 yılında Haçlıların eline geçen Akabe Selahattin Eyyübi tarafında Kudüs ile birlikte 1170 tekrar fethedilmiş olup Osmanlı döneminde Hac yolu üzerinde Şam’dan sonra ikinci duraktı. Panaromik olarak şehrin tanınması tarihi çarşı ve kalenin görülmesinden sonra otelimize yerleşme ve akşam yemeği.

02 Aralık   Pazar  -  AKABE / İSTANBUL

Erken vakitte havalimanına transfer. 05.00’de THY ile İstanbul’a uçuş. 06.30’da varış.

 

Fiyatlar         :          

 

İki kişilik odada kişi başına             975 Dolar +  THY  uçak bileti

Tek kişilik oda farkı                        250  Dolar

 

 

Fiyatlara dahil olan hizmetler;

Seyahat sigortası,

Tüm transferler,

merkezi 4 yıldızlı otelde kahvaltı ve akşam yemeği dahil konaklama,

Öğlen yemekleri

Programda belirtilen gezi ve ziyaretler,

Giriş ücretleri,

Yerel rehberlik,

Figura Turizm rehberlik hizmetleri,