SEVİLLA FESTİVALİNDE ENDÜLÜS'TEYİZ

 Malaga - Granada  - Sevilla - Cordoba - Madrid  - Toledo

İlginize teşekkür ederiz.


5 Gece, 6 Gün
1650 €
Gidiş : 17.04.2018
Dönüş : 22.04.2018
TL Fiyatı : 8.210,40
SEVİLLA FESTİVALİNDE ENDÜLÜS'TEYİZ

Tur Programı

17 Nisan Salı - iSTANBUL / MALAGA /GRANADA

THY ile saat 09.40’da Malaga’ya uçuş ve 13.10’da varış.   Panaromik olarak şehir tanıtım turundan sonra Granada’ya geliş. Albayzin Tepesi’nde İslam Kültür Merkezi’nin ziyareti. Otelimize yerleşme ve akşam yemeği.

18 Nisan Çarşamba -  GRANADA / SEVİLLA 

Kahvaltı sonrası otelden ayrılış. İspanya Müslümanlarının son idare merkezi Elhamra Sarayı ve Cennet-ül Arifin bahçeleri ziyareti. Sevilla’ya hareket. Otelimize yerleşme ve akşam yemeği.

19 Nisan Perşembe - SEVİLLA  

Kahvaltıdan sonra Sevilla Ulu Camii iken kiliseye çevrilerek yüzyıllar boyu süren ilavelerle bugün İspanya’nın en büyük katedrali haline gelen,  avlu müştemilatı ise hala ayakta olan Sevilla Katedrali’ni ve caminin minaresi iken çan kulesi yapılan Hiralda ve Müslüman ustalar tarafından  Hıristiyan krallara İslam Sanatı kullanılarak yapılan Alkazar Sarayı gezisi. Guadalkivir nehrinde gezi ve şehrin nehirden tanınması.  Akşam yemeği otelimizde.

20 Nisan Cuma - SEVİLLA / CORDOBA / MADRİD 

Kahvaltının ardından Cordoba’ya hareket.  İslam Mimarisinin ana eserlerinden biri olan ancak Endülüs’ün düşmesinden sonra bir bölümü katedrale çevrilen ama hala ihtişamını koruyan Kurtuba Camii’nin gezilmesi. Öğle yemeğinin ardından hızlı trenle Madrid’e hareket. Otelimize yerleşme.

21 Nisan Cumartesi  - TOLEDO / MADRİD

Kahvaltıdan sonra Toledo’ya hareket. İspanya’nın ilk başkenti olan ve Unesco tarafından açık hava müzesi olarak ilan edilen Toledo’da Emevi döneminden şehir surları, Bab Merdum Camii ve katedrale çevrilen Ulu Camii’nin görülmesi. Öğle yemeği. Madrid’e dönüş. Avrupa’nın en yeşil başkenti Madrid şehir turumuzda önemli bulvarlar olan Grand Via,  Castillana, Serrano ile Alkala, Toledo ve Avrupa Kapıları, Plaza Mayor, Plaza İspanya ve Puerto Del Sol ve Sibeles Meydanları, Kraliyet Sarayı (dışarıdan) görülmesi ve panoramik olarak şehrin tanınması.  

22 Nisan Pazar - MADRİD / İSTANBUL 

Kahvaltı otelimizde.  Bu güzel başkentte gönlünüzce vakit geçirebilmeniz için serbest saatler sonrası havalimanına transfer. THY ile saat 17.50’de İstanbul’a uçuş ve 23.05’de varış.   

 

Fiyatlara dahil olan hizmetler;

- Türk Hava Yolları uçak bileti

- Havalimanı vergisi

- Seyahat sigortası

- Yurt dışı çıkış harcı

- Transferler

- 4 yıldızlı otellerde iki kişilik odalarda konaklamalar

- Açık büfe sabah kahvaltıları

- 3 akşam yemeği

- 2 öğlen yemeği

- Programda belirtilen tüm gezi ve ziyaretler

- Giriş ücretleri

- Figura rehberlik hizmetleri

 

Fiyatlara dahil olmayan hizmetler,

Schengen vize ücreti                        130 Euro