LÜBNAN VE KADİM MEDENİYETİ

   

Beyrut - Babilos - Cünye - Anjar - Baalbek - Sayda - Sur 

 


3 Gece, 4 Gün
850 $ + THY Uçak Bileti
Gidiş : 31.01.2019
Dönüş : 3.02.2019
TL Fiyatı : 4.535,01
LÜBNAN VE KADİM MEDENİYETİ

Tur Programı

31 Ocak Perşembe   - ISTANBUL / BEYRUT

THY ile saat 12.25’de Lübnan’ın başkenti Beyrut’a uçuş. 13.15’de varış ve şehir tanıtım turu için hareket.  Osmanlı garnizon binası ve askeri hastanesi, kafeteryalar ve şark kahveleri ile meşhur gezinti yerleri,  Sultan Abdülmecit tarafından yaptırılan daha sonra suikaste kurban giden Başbakan Refik Hariri tarafından restore ettirilen Mecidiye Camii, Ömer Camii, Roma Hamamı kalıntıları, Başbakanlık, Parlemento, Aşıklar Kayalıkları görülecek yerler arasında. Otelimize transfer ve akşam yemeği.

01 Şubat  Cuma - CÜNYE / BABİLOS

Kahvaltı sonrası Lübnan tarihinden yazıtların bulunduğu köpek vadisinden geçişle Lübnan’ın doğa harikası Jaita mağaralarına geliş. İçindeki ilginç oluşumları, sarkıt ve dikitleri ve üzerinde teknelerle dolaşılan yer altı gölü ile meşhur mağaraların gezilmesinin ardından Lübnan Marunileri için kutsal olan Harisa tepesine geliş ve buradaki katedral ve Beyrut’u kuşbakışı gören Hz.Meryem Heykelinin tepesinden Beyrut’un temaşası. Antik dönemde Akdeniz’in önemli ticaret limanlarından Byblos (Cübeyl) kentin’e geliş.  Haçlı Kilisesi, Sultan Abdülmecit Camii, Kale ve tarihi çarşılar ile limanın gezilmesinden sonra Daha sonra ünlü sayfiye kenti ve Filozof Rıza Tevfik’in sürgün kaldığı Cünye şehrinde Lübnan Mutfağı ile ünlü bir restaurantta akşam yemeği. Otelimize dönüş.

02 Şubat  Cumartesi  - BAALBEK / ANJAR

Kahvaltı sonrası Bekaa Vadisi üzerinde Lübnan’nın ünlü antik yerleşim merkezi Baalbek’e hareket. Tarihi 8000 yıl kadar öncesine uzanan bu yerleşim birimi Roma İmparatoru Konstantin’in Roma dışındaki inşa ettiği en görkemli çok tanrılı dini merkez olup çok iyi muhafaza edilmiştir. Baalbek gezisi sonrası Lübnan Ermeni cemaatinin yoğun olarak bulunduğu Anjar Kasabasına geliş. Emevi Hilafeti döneminde aynı dönemde Kudüs’teki Kubbetüssahra’yı da inşa ettiren Abdülmelik bin Mervan’ın inşa ettirdiği sarayı ziyaretin ardından Beyrut’a dönüş. Akşam yemeği Lübnan mutfağından örneklerle.

03 Şubat Pazar   - SAYDA / SUR / BEYRUT / İSTANBUL

Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılış. Akdeniz kıyısının antik Fenike şehirlerinden Sayda’da Haçlı dönemi eserleri, kervansaray ve antik zeytinyağı üretim mekanlarını gördükten sonra Sur Şehri’nde antik liman, mezarlık, Zafer Takı ve Roma Dönemi Hipodromu’nun görülmesi. Beyrut merkezinde serbest saatler. Havalimanına transfer. THY ile saat 21.50’de İstanbul’a uçuş. 00.45.de  varış.

 

Fiyat   :           İki kişilik odada kişi başına            850 Dolar + Uçak bileti

                        Tek kişilik oda farkı                     150 Dolar

 

 

Fiyata dahil olan hizmetler

Zorunlu seyahat sigortası

Merkezi 4 yıldızlı otellerde konaklamalar

Tüm transferler,

Kahvaltılar

Akşam yemekleri

Programdaki tüm gezi ve ziyaretler,

Müze ve ören yerlerine giriş ücretleri,

Yerel rehberlik

Figura Turizm Tur Liderliği hizmeti.