MISIR

Kahire & Luksor


5 Gece, 6 Gün
1650 $
Gidiş : 2.03.2018
Dönüş : 7.03.2018
TL Fiyatı : 6.244,43
MISIR

Tur Programı

02 Mart - Cuma  İSTANBUL / KAHİRE / LUKSOR

Mısır Havayolları ile Atatürk Havalimanı’ndan 14.00’de Mısır’ın başkenti Kahire’ye uçuş. Mahalli saat ile 15.10’da varış. Yine aynı havayolu ile  16.40’da Luksor’a devam.  17.50’de varış ve otelimize transfer, odalara yerleşme ve akşam yemeği.

03 Mart - Cumartesi   LUKSOR

Kahvaltının ardından Mısır Medeniyeti’nde yeni krallık döneminin en önemli şehri ve dünyanın en büyük açık hava müzesi olan şehirde Amon rahiplerinin ‘’Cennetin en büyüğü, dünyanın en eskisi” diyerek ilahiler okudukları Karnak Tapınağı’nın gezilmesi. Ardından eski Mısır Uygarlığı’nın Nil kıyısındaki en zarif örneklerinden olan içinde cami ve kilise bulunan Luksor Tapınağı’nın görülmesi. Batı Yakası ve Firavun mezarlarının bulunduğu Krallar Vadisi’nin gezilmesi. Öğle yemeği. Mısır’ın ikinci kadın hükümdarı olan Hatshepsute’un kendisi için yaptırdığı Hatshepsute Tapınağı ziyareti. Memnon Anıtları’nın görülmesi. Nil nehrinde yelkenli ile gezinti. Otelimizde akşam yemeği.

04 Mart  - Pazar  LUKSOR / KAHİRE

Kahvaltı sonrası otelden ayrılış. Luksor Müzesi’nin gezilmesi. Havalimanına transfer. Mısır Hava Yolları ile 16.10’da Kahire’ye uçuş. 17.20’de varışın ardından otelimize transfer, odalarımıza yerleşme ve akşam yemeği.

05 Mart - Pazartesi   KAHİRE

Kahvaltının ardından çıkacağımız şehir turumuzda Firavunlar ve yakın akrabaları için yapılan Mısır medeniyetinin gözde eserleri, dev anıt mezarlar; Hofu, Hafra ve Minkerva piramitleri ile onların koruyucusu yarı insan yarı aslan Sfenks Heykeli’nin görülmesi. Bugün birçok dilde kâğıda ismini veren papirüsün yapıldığı atölyelerin gezilmesi.  Firavun Döneminin saltanat kayıklarından esinlenerek yapılan yüzer restaurant  Pharos’da öğlen yemeği ve Nil gezisi.  Tutankamun’un ve birçok Firavun hazinelerinin bulunduğu dünyanın en zengin müzelerinden biri olan Kahire Müzesi’nin gezilmesi. Akşam yemeği otelimizde.

06 Mart  - Salı    KAHİRE

Kahvaltı sonrası  çıkacağımız şehir turumuzda Kahire şehrini İslami yüzü ile tanımaya devam ediyoruz.  Kavalalı Mehmet Ali Paşa Camii ve Selahattin Eyyubi  Kalesi, Sultan Hasan ve Rufai Camii, İslam dünyasının halen ayakta kalan en eski dini kurumlarından biri olan Ezher Külliyesi ve Hz Hüseyin Camii ile türbesi, Han Halili Çarşısı,  İmam Şafii Camii ve Kahire’deki ilk Türk Eseri Tulunoğlu Camii ziyareti. Akşam yemeği otelimizde.

07 Mart - Çarşamba     KAHİRE / İSTANBUL

Kahvaltıyı takiben otelimizden ayrılış. Kahire’de otantik mekanlarda alışveriş için serbest vaktin ardından havalimanına transfer. Mısır Havayolları ile 13.50’de İstanbul’a uçuş. Mahalli saat ile 17.15’de varış. 

 

Fiyatlar          :           (Grubumuz minimum 16 kişi ile hareket eder.)

İki kişilik odada kişi başına             1650 Dolar

Tek kişilik oda farkı                         200 Dolar

 

Oteller  : Kahire  / Conrad Hotel 5*  (Nil manzaralı odalar)

             Luxor   /  Steinberger  5*   (Nil manzaralı odalar)

 

Fiyata dahil olan hizmetler;

Mısır Havayolları ile  İstanbul  / Kahire / Luksor / Kahire / İstanbul ekonomi sınıf uçak bileti,

Zorunlu seyahat sigortası,

Mısır vize ve servis ücreti,

Yurt dışı çıkış harç pulu,

Tüm transferler

Belirtilen otellerde iki kişilik odalarda konaklamalar,

Açık büfe kahvaltı ve akşam yemekleri,

Programda belirtilen tüm gezi ve ziyaretler,

Kahire’de öğlen yemekli Nil gezisi

Luksor’da 1 adet öğlen yemeği,

Müze ve ören yerlerine giriş ücretleri,

Mahalli rehberlik,

Figura Turizm tur liderliği hizmeti.