BALTIK GÜZELLERİ 4 ÜLKE

Estonya – Letonya – Finlandiya - Litvanya


5 Gece, 6 Gün
1350 €
Gidiş : 1.08.2018
Dönüş : 6.08.2018
TL Fiyatı : 7.415,82
BALTIK GÜZELLERİ 4 ÜLKE

Tur Programı

01 Ağustos   Çarşamba  - ISTANBUL / TALLINN

08.15’de THY tarifeli seferi ile Estonya’nın başkenti Tallinn’e uçuş. Yerel saat ile 11.35 civarı Tallinn’e varış ve otelimize transfer. En iyi korunmuş ortaçağ şehirlerinden biri kabul edilen Tallinn şehir turumuzda, UNESCO’nun “Dünya Mirası” olarak koruma altına aldığı ve şehrin karakteristik özelliklerini taşıyan tarihi yapılar, Estonya bayrağının dalgalandığı Tall Hermann Kulesi, Toompea Kalesi, Alexander Nevsky Katedrali, Dome Kilisesi’nin görülmesi.  Toompea Tepesi’nden şehrin en güzel panoramik manzarasının temaşası. St. Nicholas Kilisesi’nin görülmesi.  Belediye meydanında  Avrupa’nın en eski eczanelerinden birisinin görülmesi.

02 Ağustos   Perşembe  - TALINN / HELSINKI / TALINN

Kahvaltı sonrası limana transfer ve ferryboat ile Finlandiya’nın başkenti Helsinki’ye hareket.  Helsinki şehir turumuzda Helsinki Katedrali, Senato Meydanı, Hükümet Sarayı, Belediye Binası, Market Meydanı, Uspenski Orthodox Katedrali, Havis Amanda Heykeli görülecek yerler arasında. Serbest vakitlerimiz sonrası ferryboat ile Talinn’e dönüş.

03 Ağustos   Cuma  - TALINN / PARNU / RIGA

Kahvaltının sonrası otelimizde hareket. Yemyeşil doğa ve Baltık denizi boyunca yapılacak yolculuk sonrası ilk durağımız Parnu Kasabası’nın görülmesi. Letonya’nın başkenti Riga’ya varışın ardından otele yerleşme.  1201 yılında kurulan Riga şehir turumuzda, Eski Şehir Merkezi’nde şehrin tarihi geçmişinin bekçisi durumundaki. St. Peter’s Kilisesi, Brotherhood of the Blackheads Evi,  Dome Katedrali, Büyük ve Küçük Guildhalls, St. Jacob’s Kilisesi, Riga Kalesi, Özgürlük Heykeli ve şehrin eşsiz mimarisine tanık olacağımız Art Nouveau stilinde yapılarıyla süslü sokakları görülecekler arasında.

04 Ağustos  Cumartesi  - RIGA / SIGULDA / CESIS

Kahvaltının ardından Sigulda’ya şehrine hareket. Riga’ya 51 km.  uzaklıktaki, Letonya’nın en güzel şehirlerinden kabul edilen Sigulda şehir turunda Sigulda Kalesi, Gauja Milli Parkı, Gutman Mağarası, Turaida Kalesi ve Müzesi’nin gezilmesi. Mimari Mirası ile Ortaçağ Avrupası havasını yaşatan şehrin  yemyeşil ağaçları, ovaları, Gauja Nehri’nden oluşan muhteşem doğasının tanınması.  Osmanlı – Rus savaşları sırasında esir alınan Türk askerlerinin sürüldüğü Cesis’e hareket. Savaşın bitiminde bir kısım askerin Anadolu’ya dönmeyerek yaşamına devam ettiği şehirde son dönemde yapılmış Türk Şehitliği’nin ziyareti. Riga’ya dönüş.

05 Ağustos   Pazar  - RIGA / VILNIUS

Kahvaltıyı takiben Litvanya’nın başkenti Vilnius’a hareket. Varışta otelimize yerleşme ve kısa bir süre istirahat.  Neris Nehri kenarında 1323 yılında Büyük Dük Gediminas tarafından kurulan ve 1200’den fazla Ortaçağ dönemine ait yapı ve 48 adet büyük kilise barındıran Vilnius şehir turunda Katedral Meydanı, Vilnius Katedrali, Gediminas Kulesi, Gediminas Heykeli, St. Peter ve St. Paul Kilisesi, St. Anne Kilisesi ve Amber Galerisi gezildikten sonra Subacius Tepesi’nden şehrin panoramik manzarasının temaşası.  Ardından Vilnius’un önemli bir sembolü olarak kabul edilen Dawn Kapısı’nın görülmesi.

06 Ağustos   Pazartesi  - VILNIUS / ISTANBUL

Kahvaltı otelimizde.  Bu güzel başkentte gönlünüzce vakit geçirebilmeniz için serbest saatler sonrası havalimanına transfer. THY ile 20.00’da İstanbul’a uçuş. 22.40’da varış.  

 

Fiyatlar :                  (Grubumuzun minimum hareket sayısı 16 kişidir)

 

2 kişilik odada kişi başına               1350 Euro

Tek kişilik oda farkı                         350 Euro

 

Fiyata dahil olan hizmetler

THY uçak bileti,

Seyahat sigortası,

Tüm transferler

4 yıldızlı merkezi otellerde konaklamalar,

Açık büfe kahvaltılar,

Programdaki tüm gezi ve ziyaretler,

Yerel rehberlik hizmetleri,

Figura Turizm tur liderliği hizmeti,

 

Estonya Schengen Vize Ücreti    :           130 Euro