İSKANDİNAVYA

Danimarka - İsveç - Norveç


6 Gece, 7 Gün
2450 €
Gidiş : 28.08.2018
Dönüş : 3.09.2018
TL Fiyatı : 13.741,32
İSKANDİNAVYA

Tur Programı

28 Ağustos  Salı - ISTANBUL / KOPENHAG

THY ile saat 07.30’da Danimarka’nın başkenti Kopenhag’a uçuş. 09.45’de varış.  15. yüzyılda bir şehir haline gelmiş, Danimarka & Norveç  Krallığına başkentlik yapmış ve giderek zenginleşmiş,  bugünkü Danimarka’nın en büyük şehri ve en büyük adası Zealand üzerinde yer alan ve de “En Yaşanabilir Şehirler” arasında 3. sırada olan Kopenhag’da yerel rehberimiz tarafından karşılanma sonrası çıkacağımız panaromik şehir turunda şehrin en popüler noktası olan tarihi liman Nyhan, Danimarka Kraliyet Ailesi’nin ikamet ettiği Amailenborg Sarayı, Kopenhag’ın simgesi dünyaca ünlü masal yazarı Andersen’in Küçük Deniz Kızı masalına ithafen yapılan Küçük Deniz Kızı Heykeli, 17. yüzyılda yapılan Rundetam Gözlem Kulesi, yine kraliyet ailesine ev sahipliği yapmış olun Cristiansborg Sarayı, Rosenborg Şatosu ve Bahçeleri görülecek yerler arasında.  Kopenhag kanallarında yapacağımız tekne gezimiz ile kanalın her iki yanına sıralanmış 1350 yılından kalma rengarek evler ve bugünkü Kopenhag’ın modern mimarisinin birbirini izleyen görüntüleri arasında şehri tekneden temaşa edip otelimize transfer.

29 Ağustos   Çarşamba     KOPENHAG / MALMÖ / OSLO               (Geceleme gemide)

Kahvaltı sonrası Danimarka’dan İsveç’e hareket. Kopenhag’ı İsveç’in 3.büyük şehri olan Malmö’ye bağlayan mühendislik harikası 8500 m uzunluğundaki Oresund’dan geçerek Malmö’ye gelişte şehir turumuzda burgulu mimarisi ile ünlü Turning Törso Binası, Malmö Kalesi ve Liman Bölgesi ile tarihi dokusunu bugüne kadar özenle korumuş şehir merkezinin tanınması. Kopenhag limanına geliş. Ferryboat’a biniş ve kamaralarımıza yerleşme. Ertesi günü sabah 09.30’a kadar Danimarka ile Norveç arasındaki Kuzey Denizi körfezinde devam edecek olan deniz yolculuğumuzun başlangıcı. Akşam yemeği gemide açık büfe şeklinde.

30 Ağustos Perşembe - OSLO

Sabah kahvaltımız gemide. Norveç’in başkenti, 1049’da kurulmuş, kültür ve finans merkezi,  İskandinavya’nın 4. büyük ve en güzel şehirlerinden Oslo’ya varışta yerel rehberimiz tarafından karşılanma ve şehir turumuza başlangıç.  Panaromik şehir turumuzda Vigeland Heykel Parkı, Ulusal Tiyatro, Parlamento, Kraliyet Sarayı, Frogner Parkı,  Nobel Barış Ödülü’nün verildiği Belediye Sarayı’nın görülmesi. Tarihi Viking Gemisi ve Vikinglerin Kuzey Denizlerindeki seferlerini anlatan Viking Müzesi ile Norveçli Antrpolog Kaşif ve Çevreci Thor Heyerdahl’in Balsa ağacından ürettiği Kon-tiki adlı teknesi ve yine kadim usuller ile ürettiği bir diğer teknesi ile dünya denizlerinde yaptığı maceraları anlatan ve teknenin de bir replikasının bulunduğu Kontiki Müzesi’nin gezilmesi. Otelimize yerleşme.

31 Ağustos Cuma - OSLO/FLAM/Sognefjord Fiyordu/GUDVAGEN/BERGEN

Kahvaltı otelimizde. Norveç’in ormanları, dağ silsileleri ve seyrine doyum olmaz Fiyordlarını katederek  başka bir cennet köşesi Bergen’e gerçekleştireceğimiz ve tam gün sürecek yolculuğumuza başlangıç.  Norveç’in en derin fiyortlarından Sognefjord’un kıyısındaki balıkçı kasabası Flam’a geliş. Otobüsümüzden feribota geçiş ve Norveç Fiyordlarının doyumsuz güzellikler içinde yapacağımız fiyort turumuz sonrası Gudvagen kasabasına geliş ve otobüsümüze geçerek Bergen’e devam. Varışta otelimize yerleşme.

01 Eylül  Cumartesi - BERGEN

Kahvaltı sonrası Norveç’in 2. büyük şehri, 1070 yılında kurulmuş, ortaçağda Kuzey Avrupa Ülkeleri’nin oluşturduğu ticaret birliği Hansa Birliği’nin merkezi, dünya mirası, yemyeşil dağların kucağına yaslanan tarihi limanı ve liman boyunca sıralanan rengarenk ahşap tarihi evleri, kıyıdaki seyyar balık restorantları ile çok önemli bir turistik cazibesi olan bu şehirdeki turumuzda 1150 yılında Sognefjord fiyordunun kıyısında inşa edilen ancak yangın tehlikesine karşı 1883 yılında parçalara ayrılarak Bergen’e getirilerek tekrar inşa edilen Fantoft Ahşap Kilise’nin görülmesi ve Bergen Merkezi’nin tanınması sonrası teleferik ile Floyen Tepesi’ne çıkılarak Bergen ve çevresinin doyumsuz güzelliklerinin temaşası. Tur sonrası Bergen’in tarihi merkezinde ve seyyar balık restorantları ile dolu liman bölgesinde zevk ile geçireceğiniz vakitler için serbest zaman.

02 Eylül  Pazar  - BERGEN / STOCKHOLM

Kahvaltının ardından havalimanına transfer. SAS Havayolları ile 11.20’de İsveç’in başkenti Stockholm’e uçuş. 11.35’de varış. Yüzyıllardın ülkenin sanat, kültür, medya, siyaset ve ekonomi merkezi olan bu şehirdeki ç. Dar, eğri ve sempatik sokakları ve Ortaçağı Yaşatan Sokakları ile Gamla Stan Bölgesi, Kraliyet Sarayı, Riddarholmen Adası, Södermalm semtlerinin görülmesi.  Malaren Gölü’nün şehri güzelleştiren kanallarında yapacağımız 1.5 saatlik kanal turunda şehrin bir başka yönden tanınması. Otelimize transfer.

03 Eylül Pazartesi - STOCKHOLM / İSTANBUL

Kahvaltı sonrası Vasa Müzesi’ne geliş. 1626 – 1628 yılları arasında İsveç İmparatorluğu Deniz Kuvvetleri’nin en büyük kalyonu olarak inşa edildikten sonra denizi indirilişini takiben 1 m gitmeden batan ve 1961 yılında sudan tamamen çıkartılan bu sembol geminin sergilendiği müzenin gezilmesi. İsveç tarihinin özetini yansıtan bir açık hava müzesi olan ve içinde hayvanat bahçesi, restaurantlar ve kafeleri ile meşhur Skansen Park’ın gezilmesi. Havalimanına transfer.  THY ile 18.15’de İstanbul’a uçuş. 22.45’de varış.

 

Fiyatlar         :          (Grubumuzun minimum hareket sayısı 16 kişidir)

İki kişilik odada kişi başına             2450  Euro

Tek kişilik oda farkı                          550 Euro

 

Fiyatlara dahil olan hizmetler

THY  ile İstanbul / Kopenhag – Stockholm / İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti,

SAS Havayolları ile Bergen / Stockholm arası ekonomi sınıf uçak bileti,

Zorunlu seyahat sigortası,

4 yıldızlı merkezi otellerde kahvaltı dahil 5 gece konaklama,

1 gece kahvaltı ve akşam yemeği dahil feribotda konaklama,

Tüm transferler,

Programda belirtilen tüm gezi ve ziyaretler,

Yerel rehberlik hizmetleri,

Flam / Gudvagen arası feribot ile geçiş,

Yurtdışı çıkış harç pulu,

Seyahat sırt çantası,

 

Fiyatlara dahil olmayan hizmetler,

Schengen Vize ve servis ücreti                   130 Euro

Öğlen ve akşam (gemi hariç) yemekleri

Otellerdeki şahsi harcamalar (minibar, kafeterya)