ENDÜLÜS ve İSPANYA GÜNEY SAHİLLERİ

Malaga – Granada – Sevilla – Cordoba –Marbella

 


4 Gece, 5 Gün
1400 €
Gidiş : 17.09.2018
Dönüş : 21.09.2018
TL Fiyatı : 10.299,80
ENDÜLÜS ve İSPANYA GÜNEY SAHİLLERİ

Tur Programı

17 Eylül Pazartesi - ISTANBUL / MALAGA / GRANADA

THY ile saat 08.35’de Malaga’ya uçuş ve 12.15’de varış.   Endülüs döneminde Granada Emirliği’nin önemli bir ticaret limanı, İspanya’nın Costa Del Sol Sahili’nin başkenti,  önemli liman kenti  ve ünlü ressam Pablo Picasso’nun doğum yeri  Malaga şehir tanıtım turunda Endülüs döneminden kalma Kale, şehir yönetim merkezi Alkazaba, liman ve önemli  bulvarların görülmesinden sonra Granada’ya hareket. Otelimize yerleşme ve akşam yemeği.

18 Eylül Salı - GRANADA

Kahvaltı sonrası en uzun süre olarak 700 yılı aşkın bir süre Müslümanların idaresinde kalan ve Granada'da ilk olarak İspanya Müslümanlarının son idare merkezi Elhamra Sarayı’na geliş. Saray  ve Cennet-ül Arifin bahçeleri ziyareti. Şehir merkezinde Granada Ulu Camii iken kiliseye çevrilen ve içinde İspanyol Hanedanı'nın mezarları olan  Granada Katedrali'nin gezilmesi. Elhamra Sarayı’na nazır konumu ile muhteşem bir manzarası olan ve Endülüs döneminde şehir ahalisinin oturduğu bölgelerden Albayzin Tepesi’ne geliş.  Kiliseye çevrilmiş camiinin görülmesi ve son dönemde inşa edilen  İslam Kültür Merkezi’nin ziyareti. Otelimize dönüş ve akşam yemeği.

19 Eylül Çarşamba - GRANADA / CORDOBA / SEVILLA

Kahvaltı sonrası  Cordoba’ya hareket. Cordoba yakınlarında  Endülüs Emevi Devleti’nin birliğinin yıkılmasından önce devletin idare merkezi olan ve alışılagelmişin aksine Fas’tan Endülüs’e kurtarıcı kimliği ile gelen Muvahhidler tarafından yakılan Medinetüzzehra’nın kalıntılarının gezilmesi. Guadalkivir nehri üzerindeki Roma köprüsünün, ve Emeviler döneminden şehre su taşıyan su dolaplarının görülmesi. Endülüs Tarihinden çarpıcı bilgiler veren ve Müslüman olan ünlü Fransız yazar Roger Garaudy tarafından tesis edilen Calahora Endülüs Tarihi Müzesi ile İslam Mimarisinin ana eserlerinden biri olan ancak Endülüs’ün düşmesinden sonra bir bölümü katedrale çevrilen ama hala ihtişamını koruyan Kurtuba Camii’nin ziyareti. Endülüs’ün düşmesinden önce şehirde yaşayan Yahudilerden kalan Sinagog’un gezilmesi. Sevilla’ya hareket. Otelimize yerleşme ve akşam yemeği.

20 Eylül Perşembe - SEVILLA

Kahvaltıdan sonra şehir turunda 1929 İbero-Amerikan fuarında kullanılan ve  her biri katılımcı Güney Amerika Ülkeleri’nin  tarih, kültür ve mimari mirasını yansıtan ülke pavyonları ve bunların başında bir mimari harikası İspanya Pavyonu ve Plaza İspanya ile  güvercinleri ile ünlü Maria Luisa Parkı’nın görülmesi.      Sevilla Ulu Camii iken kiliseye çevrilerek yüzyıllar boyu süren ilavelerle bugün İspanya’nın en büyük katedrali haline gelen,  cami döneminden avlu müştemilatı ise hala ayakta olan Sevilla Katedrali’nin ve caminin minaresi iken çan kulesi yapılan Hiralda ve  Müslüman ustalar tarafından  Hıristiyan krallara İslam Sanatı kullanılarak yapılan Alkazar Sarayı gezilmesi. Guadalkivir nehrindeki gezi esnasında şehrin nehirden tanınması, 1992 Expo fuarı alanı Cartjua adası, Flamenko Dansçıları’nın yetiştiği Triana Bölgesi, Emevi Dönemi’nden kalma şehir surlarının nehir kıyısındaki uzantısı olan ve Güney Amerika’dan İspanyol istilacılarının getirdikleri altınların saklanma yeri olması dolayısı ile adına altın ilave edilen Altınkule’nin tekneden görülmesi. Akşam yemeği.

21 Eylül Cuma - SEVILLA / MARBELA / MALAGA / ISTANBUL

Kahvaltı sonrası İspanya'nın  dünyaca ünlü tatil beldelerinin sıra ile yer aldığı Costa Del Sol (Güneş Sahili) boyunca seyahat ile Torremolino, Fuengirola üzerinden Marbella’ya geliş. Lüks marinası, restaurantları ve mağazalarının yer aldığı koyu  ile dünya çapında ün yapmış Marbella’nın merkezi Puerto Banus'da serbest vakitlerin ardından Malaga Havalimanı'na geliş. THY ile 17.05'de İstanbul'a uçuş. 22.05'de varış.

 

Fiyat  :      (Turumuzun minimum hareket kişi sayısı 16 kişidir)

 

İki kişilik odada kişi başına       :              1400 Euro

 

Fiyata dahil olan hizmetler;                             

THY uçak bileti,

Zorunlu seyahat sigortası,

Tüm transferler,

Merkezi 4 yıldızlı otellerde konaklamalar,

Açık büfe sabah kahvaltıları,

Belirtilen Akşam yemekleri,

Yemeklerde su ücreti,

Programdaki tüm gezi ve ziyaretler,

Müze ve ören yerlerine giriş ücretleri,

Yerel rehberlik hizmetleri,

Yurt dışı çıkış harç pulu,

Seyahat sırt çantası,

Figura Turizm tur liderliği hizmeti,

 

Fiyata dahil olmayan hizmetler;

Otellerde şahsi harcamalar, (minibar, kafeterya)

Öğlen yemekleri,

Akşam yemeklerinde su dışındaki meşrubat,

 

İspanya Schengen Vize ve servis ücreti      130 Euro