KÖRFEZ’DE YENİ BİR YILDIZ KATAR


3 Gece, 4 Gün
1200 $
Gidiş : 12.01.2018
Dönüş : 15.01.2018
TL Fiyatı : 4.639,20
KÖRFEZ’DE YENİ BİR YILDIZ KATAR

Tur Programı

12 Ocak    İSTANBUL / DOHA (DEVHA) 

İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Katar Hava Yolları ile saat 13.35’de Katar’ın başkenti Doha’ya uçuş. 17.45’de varış. Karşılama ve 5 yıldızlı Shangri La Oteli’ne transfer. Otele yerleşme ve açık büfe akşam yemeği.

13 Ocak   DOHA

Kahvaltı sonrası son yıllarda hızlı gelişimi ile dünyada dikkat çeken Katar’ın ve körfezin yeni incisi Doha’yı tanıyacağımız şehir turumuzda, panaromik olarak şehrin görkemini korniş yolunu izleyerek temaşa ettikten sonra, son yıllarda İslam Dünyası’ndan koleksiyonları ile göz dolduran İslam Eserleri Müzesi ile geçmişten bugüne Katar kültürünün gelişimini yansıtan Müşeyrib Müzesi’nin gezilmesi. Rönesans İtalyan Mimari tarzı ile müthiş bir mimarlık harikası alışveriş merkezi Villaggio Mall’da alışverişleriniz ve kişisel tercihleriniz için serbest vakit.   Modern spor tesisleri, spor tıbbı ve spor eğitim kuruluşlarından oluşan, Katar’ın övünç kaynağı Uluslararası Spor Endüstrisi’nin bir harikası Aspira Spor Kompleksi’nin panaromik gezimiz ile tanınması.  Katar ve dünya kültürlerini biraraya getiren Katara Kültür Köyü ile mühendislik harikası İnci Adası İskan Projesi’nin görülmesi. Doha’nın gözalıcı alışveriş merkezlerinden City Center Mall’a geliş.  Alışverişleriniz ve kişisel tercihleriniz için serbest vakitler. Otelimize dönüş.  

14 Ocak    DOHA

Kahvaltıyı takiben dileyen misafirlerimizle  (ekstra olarak) 4 x 4 safari araçlarımız ile her araçta 4 kişi olacak şekilde Katar çöllerinin güzelliğini keşfedeceğimiz yarım günlük safari turu. Safari turumuz esnasında çölün içlerine kadar giren ve Suudi Arabistan ile sınırı oluşturan Katar iç denizi ve buranın doğa harikası ortamının keşfi. Saat 16.00’da tüm misafirlerimiz ile otelimizden hareket. Doha’nın sembollerinden, Katar etnik mozağinin tüm öğelerini yansıtan, altın çarşısı, şahin yetiştiricileri dükkanları, geleneksel parfümcüleri, baharat ve geleneksel elbise mağazaları, ve inci mağazaları ve diğer hediyelik eşya satıcıları, kafeteryaları ile müthiş bir oryantal ortamı olan  Doha Vakıf Çarşı’sına geliş. Çevre tanıtımı ve serbest vakitler. Otelimize dönüş.

15 Ocak   DOHA / İSTANBUL

Kahvaltı sonrası havalimanına transfer. 13.35’de Katar Hava Yolları ile İstanbul Atatürk Havalimanı’na uçuş. 18.25’de varış.

 

Fiyatlar         :            İki kişilik odada kişi başına          1200 Dolar

                                  Tek kişilik oda farkı                      175 Dolar

 

(Grup minimum hareket sayısı 14 kişidir.)

 

Fiyatlara dahil olan hizmetler

Katar Hava Yolları ekonomi sınıf uçak bileti,

Zorunlu seyahat sigortası,

Yurt dışı çıkış harcı

Tüm ulaşım ve transferler,

5 yıldızlı otelde iki kişilik odada 3 gece konaklama,

Açık büfe sabah kahvaltıları,

Varış günü otelimizde akşam yemeği,

Tam gün Doha şehir turu,

Müze giriş ücretleri

Vakıf Pazarı turu

Mahalli rehberlik

Figura Turizm tur liderliği hizmetleri

 

Fiyata dahil olmayan hizmetler

Safari ücreti                85 Dolar