MİRAÇ GECESİNDE KUDÜS

Tel Aviv – Yafa – Kudüs – Beytlahm – Eriha – Halil

 


4 Gece, 4 Gün
1650 $
Gidiş : 11.04.2018
Dönüş : 15.04.2018
TL Fiyatı : 6.506,45
MİRAÇ GECESİNDE KUDÜS

Tur Programı

 

11 Nisan Çarşamba İSTANBUL / TELAVİV

THY ile saat 20.20’de Telaviv’e uçuş. 22.30’da varış. Kudüs’e transfer. 5 yıldızlı Dan Jerusalem Oteli’nde (Executive) odalara yerleşme.

12 Nisan Perşembe KUDÜS / ERİHA / ÖLÜ DENİZ

Dileyen misafirlerimizle sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş ve dönüş. Kahvaltıdan sonra Zeytindağı’na geliş. Sahabi Selman-ı Farisi ve Kadın Veliler’den Rabiatül Adeviyye’nin makamı olduğu inanılan mekanların ziyareti. Osmanlı 4. Ordu karargâhının görülmesi. Hıristiyan inancında Hz.İsa’nın göğe yükseldiğine inanılan Yükseliş Kilisesi’nin görülmesi. Kudüs’ün panaromik manzarası eşliğinde şehir ile ilgili tarihi bilgi. Panaromik manzaraya haiz noktadan Hz. İsa’nın Havarileri ile son günlerinde toplandığı Getsamanim Bahçesi, Kudüs’e bakarak ağladığı yere yapılan Gözyaşı Kilisesi, son duasını yaptığı ve göğe kaldırılacağını hissettiği Milletler Kilisesi, Yahudi Mezarlığı, Ortodokslara göre Hz.Meryem’in gömülü olduğuna inanılan kilisenin tesbiti ve bilgi verilmesi. Mescid-i Aksa ziyareti için Eski Kudüs şehrinin Kanuni tarafından yaptırılan surlarındaki Aslanlı Kapı’ya geliş. Sahabi Ubâde bin Samit ve Şeddad Bin Evs’in kabirlerinin ziyareti. Hz. Meryem’in doğduğu evin görülmesi. Harem-i Şerif’e geliş. Öğle namazının edası. Kubbetüssahra, Mescid-i Aksa Camii, Mescid-i Burak, Mervan Mescidi, Eyyubi, Memlük ve Osmanlı dönemlerinden kalma diğer eserlerin tanıtımı. Eski Şehir içinde Yahudiler için dünya üzerindeki en kutsal mekân olan Ağlama Duvarı’nın görülmesi. Eriha’ya hareket. İsrail-Ürdün sıfır noktasında Hz. Yahya’nın Hz. İsa’yı vaftiz ettiği ve bugün Hıristiyanlar için önemli bir Hac merkezi olan Kasr Yahud’da Ürdün Nehri’nde yıkanarak vaftiz olan Hıristiyanlar’ın görülmesi. İsrailoğulları’nın vaat edilmiş topraklarda savaşla ele geçirdikleri ilk şehir olan onbin yıllık Eriha şehrinin gezilmesi. Dünyanın en çukur bölgesi olan ve Lut kavminin helak olduğu, içinde hiçbir canlının yaşamadığı Ölü Deniz’in görülmesi. Yol üzerinde Hz.Musa’nın makamının ziyaret edilmesi. Kudüs’e dönüş. Akşam ve yatsı namazlarının Mescid-i Aksa’da edası ve otelimize dönüş. Akşam yemeği otelimizde.

13 Nisan Cuma KUDÜS (Miraç Kandiliniz Mübarek Olsun)

Dileyen misafirlerimizle sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş ve dönüş. Kahvaltıdan sonra günlük programımız için otelden hareket. Yafa kapısından eski Kudüs’e giriş. Burada surların yapımında çalışan Bayram Çavuş’un kabrine fatiha okunduktan sonra Hz. Ömer Mescid-i ve Hristiyanlarca Hz. İsa’nin çarmıha gerildikten sonra defnolunduğuna inanılan Kıyam Kilisesi’nin görülmesi. Cuma namazının Mescid-i Aksa’da edası. İkindi namazı sonrasına kadar Mescid-i Aksa’da ibadetleriniz için serbest vakitler. İkindi namazı sonrası Kudüs surları üzerindeki en güzel kapı olan Şam Kapısı’ndan çıkarak otelimize dönüş. Erken akşam yemeği sonrası tekrar Aksa’ya geliş. Akşam ve yatsı namazlarının edası. . MİRAÇ GECESİ'nin ihyası sonrasI otele dönüş.

14 Nisan Cumartesi - KUDÜS / HALİL / BEYTLAHM

Dileyen misafirlerimiz ile sabah namazı için Mescidi Aksa’ya gidiş ve dönüş. Kahvaltı sonrası Halil şehrine hareket. Bölge halkının 4. Harem olarak vasfettiği Hz.İbrahim, Hz. İshak, Hz.Yakub ve zevcelerinin kabirlerinin bulunduğu külliye ve camiinin ziyareti. Halil şehri içinde Hz. İbrahim’in ilk defa buraya geldiği zaman çadırını kurduğu mekânın görülmesi sonrası Beytlahm şehrine geliş. Hz. İsa’nın doğduğu mağara ve üzerine yapılan kilisenin gezilmesi. Kudüs’e dönüşte Eski Kudüs’te Hz. Davud’un kabri, Hz. İsa’nın havarileri ile son akşam yemeğini yediği mekânın görülmesi. Otelimizde akşam yemeği sonrası Mescid-i Aksa’ya geliş ve yatsı namazının edası. Otelimize dönüş.

15 Nisan Pazar KUDÜS / YAFA / TELAVİV / İSTANBUL

Dileyen misafirlerimiz ile sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş ve dönüş. Kahvaltının ardından otelden ayrılış. Eski Kudüs şehrinde alışverişler ve kişisel tercihler için serbest vakitler. Öğle namazının Mescidi Aksa'da edası. Telaviv'e geliş. Panoramik Tel Aviv turu. Yafa’daki Osmanlı eserlerinden, Bahriye Camii, Mahmudiye Külliyesi, Karakol Binası ve Çeşme ile Sultan Abdulhamit’in tahta çıkışının 25. yılında yapılan Saat Kulesi’nin görülmesi. Tel Aviv Havalimanı’na geliş. Türk Hava Yolları ile 21.45’de İstanbul’a uçuş ve 00.05’de varış.

 

Fiyatlar ;

İki kişilik odada kişi başına 1650 Dolar

Tek kişilik oda farkı             350 Dolar

 

Fiyata dahil olan hizmetler;

THY uçak bilet ücreti

İsrail vize ve servis ücreti

Zorunlu seyahat sigortası

Yurt dışı çıkış harcı

Kudüs’te 4 gece 5 yıldızlı Dan Jerusalem Oteli’nde (yenilenmiş executive odalarında) konaklama

Açık büfe kahvaltı ve akşam yemekleri,

Programda belirtilen tüm gezi ve ziyaretler,

Yerel rehberlik hizmetleri

Seyahat sırt çantası

Figura Turizm tur liderliği ve rehberlik hizmetleri