YARIYIL TATİLİNDE DUBAİ


5 Gece, 6 Gün
1750 $
Gidiş : 21.01.2018
Dönüş : 26.01.2018
TL Fiyatı : 6.765,50
 YARIYIL TATİLİNDE DUBAİ

Tur Programı

21 Ocak Pazar - ISTANBUL / DUBAI

Emirates Hava Yolları ile 16.30'da Dubai'ye uçuş. Yaklaşık dört saatlik bir yolculuk sonrasında mahalli saat ile 21.45'de varış ve Dubai’nin kalbi olan Şeyh Zaid Caddesi’ndeki Grand Sheraton Oteli’ne transfer ve odalarımıza yerleşme.

22 Ocak Pazartesi - DUBAI

Kahvaltıdan sonra Dubai'nin eski yüzünün tanınacağı şehir turumuzda Dubai'nin en eski yerleşim bölgesi olan Bastakiya ve burada yeniden inşa edilmiş Dubai’nin eski yerleşimini tanıtan model mahallenin gezilmesi. Bur Dubai ve Deira bölgelerini tanıyacağımız panoramik tur sonrası 1799 yılında inşa edilip, bir zamanlar saray, askeri garnizon ve hapishane olarak kullanılan ve bugün Dubai Müzesi'ne ev sahipliği yapan Al Fahidi Kalesi’nin gezilmesi. Çöl hayatından günümüze kadar uzanan olağanüstü hızlı gelişimini çeşitli animasyonlarla izleme fırsatı bulacağımız bu renkli müzeden sonra Dubai körfezinde geleneksel ulaşım tekneleri ile kısa bir gezinti. Dubai’nin ünlü altın çarşısının gezilmesi. Günün geri kalan kısmında Dubai’nin dünyaca ünlü alışveriş merkezlerinde molalar ile alışveriş imkanı ve buralarda serbest vakitler. Otelimize dönüş.  

23 Ocak Salı - DUBAI

Dubai'nin yeni yüzünü tanıyacağımız bugünkü gezimizde şehrin modern mimari örneklerinin sergilendiği Jumeyra Beach Road bölgesinin tanınması. Dubai'de 350 otel ve 40'tan fazla alışveriş merkezi bulunuyor. Alışveriş cenneti olma özelliğiyle bilinen bu emirlikteki alternatiflerden; büyüleyici iç tasarımıyla dikkat çeken ve seyahatlerinden esinlenerek dekore edilmiş Çin, Tunus, Mısır, Endülüs, Fars ve Hint mimarisinden örneklerin bulunduğu Ibn Battuta Alışveriş Merkezi, devasa bir kayak merkezi barındıran ve körfezin en büyüğü ünvanını taşıyan Mall of The Emirates, otantik mimarisi ile Madinat Jumeira Souk ve dünyanın en büyük alışverişi merkezi özelliğiyle Dubai Mall en ünlüleri. Mühendislik harikası olarak kabul edilen, deniz üzerinde oluşturulmuş Palmiye adasının görülmesi. Peyzaj Harikası Miracle Garden’ın gezilmesi. Global Village kompleksine geliş. 40 kadar ülkeden devasa pavyonlarda yerel yemekler, eşyalar ve el sanatları satan değişik dünya kültürlerini bir araya getiren bu olağanüstü mekanda serbest vakitler. Otelimize dönüş.  (Dileyenler için Dünyanın en uzun yapısı ünvanına sahip BurjKhalifa'nın 124. katından Dubai şehir manzarasının seyredilmesi. Çıkış ücreti kişi başına 60 Dolar)

24 Ocak Çarşamba  - DUBAI

Kahvaltıdan sonra Dubai’de kişisel tercihleriniz, alışverişleriniz ve Dubai’yi özgürce keşfetmeniz için serbest gün. (Dileyen misafirlerimiz ile VIP Safari turu için Dubai’nin çöl hayatını keşfetmek amacıyla  4× 4 jeepler ile her araçda diğer turların aksine 4 kişi binecek şekilde sahraya hareket.  Özel lisanslı şoförlerimiz, bizi farklı renk ve yüksekliklerdeki kum tepelerinden akrobatik hareketlerle aşırırken son derece heyecan lı anlar yaşayacağız. Vahaların ve deve çiftliklerinin arasından geçtikten sonra, çölün sonsuz sükûnetini ve  büyüleyici gün batımını izleyebilmek için duruyoruz. Sonrasındaysa, adeta bir Arap masalındaymışız hissi veren Bedevi kampına gidiyoruz. Ay ışığı altındaki çölün uçsuz bucaksız yalnızlığının tam ortasına... Burada da atv motorlarıyla veya deveye binerek küçük turlar atma imkânından mahalli kostümlerle fotoğraf çektirmeye kadar birçok alternatif mevcut. Ayrıca ustalaşmış hızlı ellerin ürünü desenli kınaları deneyebilir, çeşitli hediyeliklerden birkaç hatıra alabilirsiniz.  Akşam yemeğimiz bizler için özel hazırlanmış ve masaya özel garsonların servis yaptığı Dubai mutfağı ve ızgara et ve tavuk menüsünün servis edildiği  akşam yemeği. Otelimize dönüş.) (Kişi başına 125 Dolar)

25 Ocak Perşembe - DUBAI

Zevkli bir gün geçirmek için sayısız alternatifin bir arada olduğu bu canlı emirlikte gönlünüzce vakit geçirmeniz için tam gün serbest.

26 Ocak Cuma - DUBAI / ISTANBUL

Kahvaltıdan sonra havalimanına hareket. Dünyaca ünlü Dubai Hava limanı Duty Free Shop'larında (gümrüksüz satış mağazalarında) alışveriş imkânı. Emirates Hava Yolları ile 14.35'de İstanbul'a uçuş ve 18.35'de varış.

 

Fiyatlar               :              İki kişilik odada kişi başına                       1750 Dolar

                                          Tek kişilik oda farkı                                   600 Dolar

 

Fiyata dâhil olan hizmetler;

Emirates Hava Yolları uçak bileti

Havalimanı vergisi

Birleşik Arap Emirlikleri vizesi ve servis ücretiSeyahat sigortası

Transferler

5 yıldızlı otelde iki kişilik odalarda konaklama

Dubai Otel konaklaması şehir vergisi,

Açık büfe sabah kahvaltıları

Programda belirtilen gezi ve ziyaretler

Dubai Müzesi giriş ücreti

Miracle Garden ve Global Village giriş ücreti.

Yurt dışı çıkış harcı

Seyahat sırt çantası

Figura  rehberlik hizmetleri

 

Fiyata dahil olmayan hizmetler,

Akşam yemekli VIP Safari ücreti,

Burc Halife Çıkış ücreti,

Öğlen ve akşam yemekleri,

Otelde kişisel harcamalar

 

Not: Birleşik Arap Emirlikleri yeşil pasaporta vize uygulamamaktadır. Paket tur ücretinden 85 dolar vize indirimi yapılır.