GÜNEY FRANSA & İTALYA RİVİERASI

Nice - San Remo - Menton - Monaco - Eze - Grasse

Sain Paul de Vence - Saint Tropez - Cannes

 


3 Gece 4 Gün
1650 €
Gidiş : 26.07.2018
Dönüş : 30.07.2018
TL Fiyatı : 9.063,78
GÜNEY FRANSA & İTALYA RİVİERASI

Tur Programı

26 Temmuz  Perşembe - ISTANBUL / NICE   

THY ile 08.25'de Fransa'nın Nice şehrine uçuş. 10.40'da varış. Paris’ten sonra Fransa’nın gözbebeği olan sanattan turizme, doğadan tarihe cazibeli ve uzanan büyüleyici bu şehirdeki şehir turumuzda önce şehrin panaromik olarak tanınması. Otelimize yerleşme. Yürüyerek yapacağımız şehir turunda des Anglais Caddesi, Belle Epoque, Nice Şatosu ve limanı ile Zafer anıtı, eski şehir Vieux-Nice St.Reperrate Katedrali ve meydanı, Adliye Meydanı, Barbaros’un güllesi görülecek yerler arasında.

27 Temmuz  Cuma - SAN REMO / MENTON / MONACO

Kahvaltıdan sonra tam gün turumuz için hareket.  İtalyan rivierasının göz bebeği San Remo'ya geliş. İtalya’nın Liguria Bölgesi’nin incisi olan müzik festivali ve çiçek yetiştiriciliği ile ünlü San Remo’da liman ve sahil bölümünün tanınması. Sultan Vahdettin’in ailesi ile birlikte yaşadığı ve 1926’da ölümüne kadar ikamet ettiği Villa Nobel ve Villa Magnolia’nın görülmesi. Fransa'ya dönüşte hemen sınır sonrası limon üretimi ile ünlü Fransa'nın incisi olarak isimlendirilen limon kokulu şehir Mento'nun panaromik olarak görülmesi sonrası Monaco'ya varışta kayaların içlerine oyulmuş yürüyen merdivenler ve asansörler ile yukarı çıkarak kayalar üzerine inşa edilmiş Saray bölgesine geliş. Burada Monaco Lisesi, 1. Albert Müzesi, Kraliyet Bahçeleri ve Saray Bahçesi’nin görülmesi. Monaco’nun başkenti Monte Carlo’nun  ve ünlü Casino Meydanı’nın tanınması. Nice'e dönüş.

28 Temmuz   Cumartesi  - EZE / GRASSE / SAINT PAUL DE VENCE

Kahvaltı sonrası Fransız Rivierası'ndaki keşfimize devam ediyoruz. Nice'e kuşbakışı muhteşem bir konumda kartal yuvası lakaplı şirin bir kasaba olan, Barbaros'un ve Leventlerinin de keşfettiği doyumsuz manzaralı tarihi Eze kasabasını gördükten sonra dünyanın parfüm başkenti sayılan ve ünlü Fransız parfümlerinin üretildiği Grasse kentinin tanınması. Kayalar üzerinde hâkim bir tepede bulunan birçok yazar, şair, ressam ve sanatçıya ev sahipliği yapan Saint Paul de Vence’a geliş. Daracık tarihi sokakları, meşhur sanat galerileri, çiçekler çeşmeler ile bezenmiş evleri, küçük mağazaları ve hediyelik eşya satan dükkânları ile bu şirin kasabanın görülmesinden sonra Nice'e dönüş.

29 Temmuz   Pazar  -  SAINT TROPEZ / CANNES

Kahvaltımızın ardından festivaller şehri Cannes’a hareket. Cannes’ın dünyaca ünlü plajları ve otellerinin bulunduğu La Croisette Caddesi gezintisi ve Cannes Film Festivalinin yapıldığı Festival Sarayı önündeki ünlüler yolundan oluşan şehir turunun ardından Port Grimaud’ya hareket. Saint Tropez yolu üzerinde ünlü Fransız mimar Francois Spoerry’in Venedik kanallarını düşünerek planladığı, deniz kenarında kanalların açılması ile oluşturulmuş sahil kasabasının tanınması. Picasso ve Jacques Prévert gibi ünlü sanatçıların 1950’lerde meşhur ettiği ve Brigitte Bardot’nun 1960’larda yerleşmesiyle Fransa ve Dünya Jet Set’inin ilgi odağı olan Saint Tropez kasabasındaki şehir turunun ardından Nice'e dönüş.

30 Temmuz  Pazartesi - NICE / ISTANBUL
Kahvaltı sonrası kişisel tercihleriniz ve alışverişleriniz için serbest vakitler. Öğleden sonra havalimanına transfer. THY ile 18.20'de İstanbul'a uçuş. 22.20'de varış.

 

Fiyat  :           (Turumuzun hareket sayısı minimum 16 kişidir)

 

İki kişilik odada kişi başına             :           1650 Euro

 

Fiyata dahil olan hizmetler       

THY uçak bileti,

Zorunlu seyahat sigortası,

Nice’de merkezi 4 yıldızlı otelde konaklama,

Açık büfe sabah kahvaltıları,

Tüm transfer ve ulaşım,

Programda belirtilen tüm gezi ve ziyaretler (*)

Figura Turizm rehberlik hizmetleri,

Yurt dışı çıkış harcı.

 

Fiyata dahil olmayan hizmetler;

Öğle ve akşam yemekleri,

Otellerde kişisel harcamalar, minibar, kafeterya

Fransa Schengen ve servis ücreti          130 Euro