BALKANLAR

Karadağ  - Arnavutluk - Makedonya - Kosova

 


4 Gece, 5 Gün
1150 €
Gidiş : 15.07.2018
Dönüş : 19.07.2018
TL Fiyatı : 6.317,18
BALKANLAR

Tur Programı

15 Temmuz   Pazar - İSTANBUL / PODGORİCA / KOTOR / BUDVA

THY ile sabah 08.05’de Karadağ’ın başkenti Podgorica’ya uçuş. 08.55’de varış. Panaromic olarak şehrin tanınması sonrası Kotor’a varış.  Şehir turumuzda Eski Şehir, Aziz Tripun ve Nikola Kiliseleri ve tarihi Saat Kulesi görülecek yerlerden bazıları. Budva’ya hareket. Şehre varışta otelimize yerleşme. Yürüyerek yapılacak tur esnasında, Eski Şehir ve Kale  ile Sveti Stefan  görülecek yerler arasındadır.  Akşam yemeği deniz ürünleri restaurantdında.

16 Temmuz  Pazartesi - BUDVA / BAR / AKÇAHİSAR / TİRAN

Kahvaltı sonrası Arnavutluk’a hareket.  Yol üzerinde tarihi Bar şehrinin tanınmasının ardından ardından Akçahisar’a hareket. Fatih Sultan Mehmet’e Arnavutluk coğrafyasında en çok direnen ve teslim olmayan İskender Bey’in üssü durumundaki Kruja dağının sarp eteklerine kurulu Akçahisar’da Murat Bey Camii, Kale ve içinde harap durumdaki Fatih Camii,   tarihte Arnavut ailesinin ev yaşamının bütün özelliklerini yansıtan Bey Konağı ve Bektaşi Mustafa Baba Tekkesi görülmesi. Tarihi çarşıda alışveriş imkânı. geliş.   İskender Bey Meydanı’nda Ethem Bey Camii, Enver Hoca heykeli yerine yapılan İskender Bey Heykeli,  Saat Kulesi, Kaplan Paşa Türbesi, Tabaklar Köprüsü, Medrese, Türk Hamamı,  Kadiri Tekkesi’nin görülmesi.  Akşam yemeği sonrası otelimize yerleşme.

17 Temmuz Salı  - TİRAN / BERAT / STRUGA / OHRİ

Kahvaltının ardından Berat’a hareket. Osumi Irmağı kenarına kurulu tepe ve evleri ile Arnavutluk’un Safranbolu’su Berat’taki şehir turumuzda Süleyman Paşa Camii, Beyazıt Camii, Hünkâr Camii Medrese ve kütüphanesinin gezilmesi. Kale içinde minaresi yıkılmış mahzun camii ve tarihi Türk evlerinin görülmesi. Makedonya’ya geçiş. Struga’da Karadrin Nehri’nin Ohri gölünden çıkış yerinin görülmesi. Ohri’ye geliş. Ali Paşa Camii, Halveti Pir Muhammed Hayati Tekkesi ziyareti. Ayasofya’nın görülmesi. Osmanlı dönemi bölge mimarisini yansıtan mahallelerin gezilmesi.  Akşam yemeği sonrası Ohri gölü kıyısındaki otelimize yerleşme.  

18 Temmuz Çarşamba - OHRİ / KALKANDELEN / ÜSKÜP

Kahvaltıdan sonra Üsküp’e hareket. Kalkandelen’de Alaca Camii (Abdurrahman Paşa Camii)  ve Harabati Baba (Sersem Ali Baba) Tekkesi ziyareti. Tekke’de börek ziyafeti. Üsküp gezisinde, şehrin kaleden seyredilmesi, Mustafa Paşa, Yahya Paşa, İsa Bey, İshak Bey, Sultan Murat ve Murat Paşa Camileri ile tarihi Türk Çarşısı, Kapan Han ve Vardar Nehri üzerindeki Taş Köprü’nün görülmesi. Otelimize yerleşme ve akşam yemeği.

19 Temmuz  Perşembe - ÜSKÜP / PRİŞTİNE / PRİZREN / İSTANBUL

Kahvaltıyı takiben otelden ayrılış ve Kosova’ya hareket. Kosova’nın başkenti Priştine’deki panaromik şehir turumuzda Fatih Sultan Mehmet tarafından inşa ettirilen Priştine’nin en büyük cami Fatih Camii’nin görülmesi. 1. Kosova savaşının cereyan ettiği Gazi Mestan’ın ve devamında Murat Hüdavendigar’ın şehit düştüğü yerde yapılan türbenin ziyaretini takiben Prizren’e geliş.  Sinan Paşa Camii, Halveti Tekkesi, Bayraklı Camii, Mehmet Paşa Hamamı’nın görülmesi. Priştine’ye havalimanına geliş. THY ile saat 20.30’da İstanbul’a uçuş. 23.30’da varış.

 

Fiyatlar                     (Turumuzun kesin hareket sayısı minimum 16 kişidir)

İki kişilik odada kişi başına             1150 Euro

Tek kişilik oda farkı                         200 Euro

 

Fiyatlara dahil olan hizmetler ;

THY  İstanbul / Karadağ – Priştine / İstanbul uçak bileti,

Zorunlu seyahat sigortası,

5 yıldızlı otellerde (bulunulan ülke standartlarında) kahvaltı dahil konaklama,

Akşam yemekleri,

Konforlu araçlar ile transferler,

Tüm gezi ve ziyaretler,

Giriş ücretleri,

Yerel rehberlik,

Figura Turizm Tur Liderliği hizmeti,

 

 

NOT: Karadağ, Arnavutluk, Makedonya,Kosova ve  Cumhuriyetleri Türk vatandaşlarına vize uygulamamaktadır.