İTALYA

Venedik - Pisa -  Floransa -  San Gimigniano - Siena - Roma - Vatikan

 


4 Gece, 5 Gün
1475 €
Gidiş : 13.09.2018
Dönüş : 17.09.2018
TL Fiyatı : 10.269,84
İTALYA

Tur Programı

13 Eylül Perşembe  İSTANBUL / VENEDİK   (Mestre)

THY ile 06.50’de İstanbul’dan  Venedik’e uçuş. 08.20’de varış.  Tronketto İskelesi’ne transfer.  Buradan binilecek tekne ile San Marco Meydanı’na geliş.  Daracık kanalları, küçük meydanları ve gondolları ile meşhur Venedik’de Bazilika, mahkûmların idam edilmeden evvel son kez şehri izledikleri “Son Bakış” Köprüsü, büyük kanal üzerindeki en büyük köprü olan ve üzerinde dükkânlar bulunan Rialto Köprüsü, Venedik’in en önemli anıt binalarından Dükler Sarayı ile 15. yy’ın sonunda inşa edilmiş Saat Kulesi’nin görülmesi. Daha sonra su ile hemhal olmuş bu şehrin meşhur kanallarında gondol gezisi. Akşamüzeri  Mestre bölgesindeki otelimize dönüş ve otele yerleşme. 

14 Eylül Cuma -   VENEDİK / PİSA / FLORANSA

Kahvaltının ardından özel otobüsümüz ile Rönesansın başkenti Floransa’ya hareket. Yol üzerinde Eğik kulesi ile meşhur Pisa’ya uğrama ve  Mucizeler Meydanı’nda yer alan Pisa Kulesi, Vaftizhane ve Katedral’in dışarıdan görülmesi. Floransa’ya geliş. Şehir turumuzda portakal rengi kubbesiyle hemen dikkat çeken ve Avrupa’nın 4. büyük kilisesi olan Santa Maria Del Fiore Katedrali’n dışarıdan görülmesi. Daha sonra bir zamanlar halkı parlamentoya davet etmek için kullanılan Giotto’nun Çan Kulesi, yüzyıllar boyunca Floransa’nın politik ve sosyal merkezi olan ve Michalangelo’nun ünlü Davut Heykeli’nin de bulunduğu Senyörler Meydanı ile antika ve kuyumcu dükkânlarıyla meşhur Eski Köprü (Ponte Vecchio) görülecek yerler arasında. Otelimize yerleşme.

15 Eylül  Cumartesi -  FLORANSA / SAN GIMIGNIANO/ SIENA / ROMA 

Kahvaltı sonrası Roma’ya hareket. Yol üzerinde Roma İmparatorluğu zamanında konumu itibariyle tepede bulunmasından dolayı garnizon olarak kullanılmış  şirin, etrafı surlarla çevrili San Gimigniano ile İtalya’nın en tipik kasabası olan dünyaca ünlü Palio yarışlarının yapıldığı ve Ortaçağın günümüze en güzel şeklide yansıdığı Siena kentinin görülmesi. Roma’ya geliş ve otelimize yerleşme.  

16 Eylül  Pazar -   ROMA / VATIKAN

Roma şehir turumuzda turunda önce şehrin sembolü haline gelen ve Roma İmparatorluğu boyunca gladyatör dövüşlerine ev sahipliği yapmış antik tiyatro Colosseum’un dışarıdan görülmesi. Ardından imparatorluk zamanında şehrin tören merkezi olan Roma Forumu, Venedik Meydanı, efsaneye göre içine para atanın tekrar Roma’ya geleceğine inanılan Aşk Çeşmesi (Fontana di Trevi), sokak sanatçılarıyla ve kafeleriyle meşhur Navona Meydanı, İspanyol Merdivenleri ile M.Ö. 27 yılında inşa edilmiş ve pagan tapınağı iken kiliseye çevrilen Pantheon Tapınağı’nın görülmesi.  Gezimizin devamında dünyanın en küçük ülkesi olan ve Katolik Kilisesi’nin merkezi kabul edilen Vatikan’a gidiş. Papa’nın halka hitap ettiği San Pietro Meydanı’nın tanınması. Daha sonra 60.000 kişi kapasitesi ile dünyadaki en büyük Katolik ibadet yeri ve aynı zamanda hac merkezi olan San Pietro Bazilikası’nın içeriden gezilmesi. 

 17 Eylül Pazartesi -   ROMA / İSTANBUL

Kahvaltı otelimizde. Roma’da bahçe ve peyzaj mimarisi örneği olarak Villa Borgese ve Villa Ada Bahçeleri’nin gezilmesi.  Castel Romano Outlet merkezine transfer. 17.30’da havalimanına transfer. 19.45’de THY ile İstanbul’a uçuş. 23.25’de varış.

 

Fiyat  :           (Grubumuzun hareketi minimum 15 kişi ile gerçekleşir)

 

İki kişilik odada kişi başına             1475 Euro

 

Fiyata dahil olan hizmetler,

THY ekonomi sınıf uçak bileti.

Zorunlu seyahat sigortası,

Özel araç ile transfer ve tüm ulaşım,

Merkeze yakın 4 yıldızlı otellerde açık büfe kahvaltı dahil konaklamalar,

Programda belirtilen tüm gezi ve ziyaretler,

İç ziyaret olan yerlerde müze ve ören yerler giriş ücretleri,

Mahalli rehberlik

Figura Turizm tur liderliği hizmeti

Yurt dışı çıkış harcı.

 

- İtalya Schengen vizesi ve servis ücreti                             130 Euro