SAKURA MEVSİMİNDE JAPONYA

  

Tokyo (3)  - Nikko - Hakone (1) - Kyoto / Nara - Osaka (3) - Hiroşima

KESİN KALKIŞLI


7 Gece, 8 Gün
3900 $ + THY Uçak Bileti
Gidiş : 30.03.2018
Dönüş : 9.04.2018
TL Fiyatı : 14.759,55
SAKURA MEVSİMİNDE JAPONYA

Tur Programı

31 Mart  Cumartesi  İSTANBUL

Seyahate katılacak misafirlerimizin  23.45’de Atatürk Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde buluşma.

01 Nisan Pazar İSTANBUL / TOKYO                                                                

THY ile 01.40’de Tokyo’ya uçuş. 19.10’da Tokyo’ya varış. Akşam yemeği ve  otelimize transfer. Geceleme.

02 Nisan Pazartesi  TOKYO

Kahvaltı sonrası çıkacağımız Tokyo şehir turunda İmparator Meiji’ye adanmış, Tokyo’nun en önemli tapınaklarından olan Meiji Tapınağı ve 200 mt’den fazla yüksekliği ile Metropolitan Binası, geleneksel ahşap evler, İhtişamlı İmparatorluk Sarayı (dışarıdan) görülecek yerler arasında.  Turumuzun devamında Asakusa Bölgesi  ve içinde yer alan Sensoji Tapınağını’nın gezilmesi. Tokyo Camii ziyareti. Tokyo’nun en kalabalık bölgesi ve alışveriş merkezlerinin, kafe ve restoranların bulunduğu Ginza’nın tanınması. Akşam yemeği ve otelimize dönüş.

03 Nisan  Salı  TOKYO / NİKKO / TOKYO

Kahvaltıyı takiben Tokyo’ya 2 saat mesafede Japonya’nın antik şehirlerinden kırmızı çiçekleri ve tabii güzelliği ile ünlü Nikko şehrine geliş. Japonya’nın en yüksek krater gölü Chuzenji Gölü, Kegon Şelalesi ve Toshogu Mabedi gezisi sonrası Tokyo’ya geri dönüş. Akşam yemeği.

04 Nisan   Çarşamba  TOKYO / HAKONE

Kahvaltının ardından Fuji’ye hareket. 2 saat sürecek keyifli bir yolculukla, eski çağlardan beri Japon halkının kutsal kabul ederek taptığı, 3.776 metre yüksekliği ile Japonya’nın en yüksek dağı olan Kutsal Fuji’ye geliş. Bu görkemli dağa yaklaşabileceğimiz en yakın noktadan bu dağın fotoğraflanması sonransı 1,5 saat uzaklıktaki Hakone’ye geliş. Owakudani teleferik istasyonundan manzaraya hakim tepeye çıkış. 3000 yıl önce Hakone Dağı’nın son püskürmesinde oluşan ve şuanda kükürtlü dumanı, kaplıcaları ve sıcak nehirleriyle ünlü Owakudani Krateri’nin ve Ashi Gölü’nün temaşası. Otelimize transfer. Akşam yemeği.

05 Nisan   Perşembe   HAKONE / OSAKA / NARA / OSAKA

Erken kahvaltı sonrası tren istasyonuna geliş ve Japonların ünlü hızlı treni Shinkansen ile Japonya’nın Tokyo’dan sonraki en büyük şehri Osaka’ya geliş. sonrası 17.yüzyılda inşa edilmiş ve Japon mimarisinin en güzel örneklerinden olan Osaka Kalesi’nin gezilmesi. Japonya'nın eski başkentlerinden biri olan ve aynı zamanda tarihte Japon sanatlarının, el sanatlarının, edebiyatın, kültürün ve sanayinin beşiği olan 1 saat mesafedeki Nara’ya hareket. Nara şehir turumuzda Büyük Buda'nın bulunduğu Todaiji Tapınağı’nı, Kasuga Taisha Mabedini gördükten sonra Büyük Buda’yı içinde barındıran ve dünyanın en büyük ahşap yapısı olduğu söylenen Daibutsuden’in gezilmesi. Nara Parkı gezisi. Osaka’ya dönüş. Otelimize yerleşme ve akşam yemeği.

06 Nisan  Cuma    OSAKA / KYOTO / OSAKA

Kahvaltı sonrası Kyoto’ya hareket. 1 saatlik bir yolculuk sonrası Japonya’nın geleneklerine en bağlı olan ve aynı zamanda halkın geleneksel kıyafetlerle dolaştığı ruhani eski başkent Kyoto’daki şehir turumuzda altında akan suyun kutsal olduğuna inanılan Kiyomizu Tapınağı, iç içe geçmiş bir kale, saray ve etraflarını saran muhteşem güzellikteki geniş Japon bahçelerini içeren Nijo Kalesi kompleksi, Zen inancına göre inşa edilmiş, altından yapılan Kinkakuji Tapınağı ve UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan, içinde büyüleyici bir Zen Bahçesi bulunan Ryoanji Tapınağı ve Fukuşumi İnari Tapınağı’nın gezilmesi. Geyşaların bulunduğu Gion Bölgesi'nin yürüyüşle tanınması. Akşam yemeği   sonrası Osaka’ya dönüş.

07 Nisan  Cumartesi   OSAKA / HİROŞİMA / OSAKA

Kahvaltının ardından tren istasyonuna transfer. Hızlı tren Shinkansen ile Hiroşima’ya hareket. Hiroşima’ya varışta feribot ile Kutsal kabul edilen ve ceylanların serbest dolaştığı Miyajima Adasına hareket. UNESCO Dünya Kültür Mirası olan meşhur Itsukushima Shinto Mabedi ve Japonya’nın en güzel üç manzarasından biri olarak bilinen denizin ortasından yükselen büyük kırmızı kapı “Torii” ( Yüzen Tapınak )’ın görülmesi. Miyajima Adası gezisinden sonra, Hiroşima'ya dönüş. Şehir turumuzda UNESCO Dünya Kültür Mirası ilan edilen Barış Anıtı Parkı Müzesi’ni ziyaret. Park, 6 Ağustos 1945’te nükleer bomba atılan ilk kent olan Hiroşima'ya adanmış. Hızlı tren Shinkansen ile sonra Osaka’ya geri dönüş.  Dotonbori bölgesinde akşam yemeği. Otelimize dönüş.

08 Nisan   Pazar     OSAKA  / TOKYO / İSTANBUL

Kahvaltıdan sonra tren istasyonuna hareket. Hızlı tren Shinkansen ile Tokyo’ya hareket. Tokyo’ya varışta Tokyo Camii  ziyareti. Sakura mevsiminde Tokyo’nun çiçek açan kiraz ağaçlarının binbir güzelliği bezediği mesire yeri Ueno Parkı gezisi. Akiharavara Elektronik Pazarı ve Tokyo’nun alışveriş merkezi Ginza semtinde serbest vakitlerden sonra Narita Havalimanına geliş. THY ile 21.25’de İstanbul’a uçuş.

09 Nisan    Pazartesi      ISTANBUL

03.35’de İstanbul’a varış.

 

Fiyatlar:  (THY Uçak Bileti Hariç)     

İki kişilik odada kişi başına                         3900  Dolar 

Tek kişilik oda farkı                                       700  Dolar

 

 

Fiyatlara dahil olan hizmetler;

Zorunlu seyahat sigortası,

Yurt dışı çıkış harç bedeli,

4 adet hızlı tren Shinkansen bileti,

5 yıldızlı otellerde açık büfe kahvaltı konaklama,

Japon Mutfağından örnekler ile 7 akşam yemeği,

Programdaki tüm gezi ve ziyaretler,

Müze ve ören yerlerine giriş ücretleri,

Mahalli Türkçe rehberlik,

Figura Turizm tur liderliği hizmeti,      

 

* Grubumuzun minimum hareket sayısı 20 kişidir.*  Japonya Türk vatandaşlarına vize uygulamamaktadır.  Tur gidiş
tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaportunuz bulunmalıdır.