SONBAHAR GÜZELLİKLERİYLE JAPONYA

  

Tokyo - Kyoto - Nara - Hiroşima - Osaka

 


6 Gece, 7 Gün
3250 $ + Uçak Bileti
Gidiş : 30.10.2018
Dönüş : 8.11.2018
TL Fiyatı : 19.978,08
SONBAHAR GÜZELLİKLERİYLE JAPONYA

Tur Programı

30 Ekim  Salı - İSTANBUL / DUBAİ                                                                                  

Emirates ile 20.05’de İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Dubai’ye uçuş.

31 Ekim Çarşamba - DUBAİ / TOKYO

01.20’de varış. 02.55’de yine Emirates ile Tokyo’ya devam. 17.20’de varış.  Otele transfer. Akşam yemeği.

01 Kasım Perşembe - TOKYO                                             

Kahvaltı sonrası çıkacağımız şehir turumuzda Senjui Budist Tapınağı ve hemen bitişiğindeki Nakamise Hediyelik Eşya Çarşısı, Tokyo’nun ünlü Ginza alışveriş bölgesi, Tokyo Türk Camii, İmparator Meiji’ye adanmış, Tokyo’nun en önemli tapınaklarından olan Meiji Tapınağı ve 200 mt’den fazla yüksekliği ile Metropolitan Binası, geleneksel ahşap evler, İhtişamlı İmparatorluk Sarayı göreceğimiz yerler arasında.  Akşam yemeği.

02 Kasım  Cuma - TOKYO / HAKONE / KYOTO       

(Kyoto’ya ilk varışımızda 1 gecelik eşyamızı kabin tipi bir çantaya koyup yanımızda alıkoyduktan sonra diğer kalan eşyalarımızın diğer bavulumuz ile görevliye teslimi ve karayolu ile 1 gün sonra teslim edilmek üzere Kyoto’ya kara yolu ile gönderilmesi.)

Kahvaltının ardından Fuji’ye hareket. 2 saat sürecek keyifli bir yolculukla, eski çağlardan beri Japon halkının kutsal kabul ederek taptığı, 3.776 metre yüksekliği ile Japonya’nın en yüksek dağı olan Kutsal Fuji’ye geliş. Bu görkemli dağa yaklaşabileceğimiz en yakın noktaya ulaştıktan sonra 1,5 saat uzaklıktaki Hakone’ye geliş ve  Ashi Gölü’nde tematik tarihi bir kalyon ile gezi. Geleneksel Japon Köyü Oshino Hakkai’nin gezilmesi. Mishima tren istasyonuna geliş ve Japonların dünyaca ünlü hızlı treni Shinkansen ile Kyoto’ya hareket. 2 saatlik bir yolculuk sonrası Japonya’nın eski başkentelerinden Kyoto’ya varış. Akşam yemeği ve otelimize transfer.  

03 Kasım   Cumartesi - KYOTO                                                                                            

Kahvaltı sonrası Japonya’nın geleneklerine en bağlı olan ve aynı zamanda halkın geleneksel kıyafetlerle dolaştığı ender yerlerden biri güzel ve ruhani eski başkent Kyoto’da çıkacağımız şehir turumuzda Altında akan suyun kutsal olduğuna inanılan Kiyomizu Tapınağı, iç içe geçmiş bir kale, saray ve etraflarını saran muhteşem güzellikteki geniş Japon bahçelerini içeren Nijo Kalesi kompleksi, Zen inancına göre inşa edilmiş, altından yapılan Kinkakuji Tapınağı ve UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan, içinde büyüleyici bir Zen Bahçesi bulunan Ryoanji Tapınağı’nın gezilmesi. Geyşaların bulunduğu Gion Bölgesi'nin yürüyüşle tanınması. Akşam yemeği.

04 Kasım   Pazar - KYOTO / MİYAJİMA / HİROŞİMA / KYOTO

Kahvaltı sonrası hızlı tren Shinkansen ile Hiroşima’ya hareket. Hiroşima’ya varışta feribot ile Kutsal kabul edilen ve ceylanların serbest dolaştığı Miyajima Adasına hareket. UNESCO Dünya Kültür Mirası olan meşhur Itsukushima Shinto Mabedi ve Japonya’nın en güzel üç manzarasından biri olarak bilinen denizin ortasından yükselen büyük kırmızı kapı “Torii” ( Yüzen Tapınak )’ın görülmesi. Miyajima Adası gezisinden sonra, Hiroşima'ya dönüş. Şehir turumuzda UNESCO Dünya Kültür Mirası ilan edilen Barış Anıtı Parkı Müzesi’ni ziyaret. Park, 6 Ağustos 1945’te nükleer bomba atılan ilk kent olan Hiroşima'ya adanmış. Geziden sonra tren istasyonuna transfer. Shinkansen hızlı treni ile Kyoto’ya dönüş ve akşam yemeği.

05 Kasım  Pazartesi - KYOTO / NARA / OSAKA

Kahvaltı sonrası Japonya'nın eski başkentlerinden biri olan ve aynı zamanda tarihte Japon sanatlarının, el sanatlarının, edebiyatın, kültürün ve sanayinin beşiği olan 1 saat mesafedeki Nara’ya hareket. Nara şehir turumuzda Büyük Buda'nın bulunduğu Todaiji Tapınağı’nı, Kasuga Taisha Mabedini gördükten sonra Büyük Buda’yı içinde barındıran ve dünyanın en büyük ahşap yapısı olduğu söylenen Daibutsuden’in gezilmesi. Nara Parkı gezisi sonrası Osaka’ya hareket. 1 saatlik bir yolculuk sonrası şehre geliş ve otelimize yerleşme. Akşam yemeği.

06 Kasım  Salı - OSAKA / DUBAİ

Kahvaltı sonrası şehir turumuzda 17.yüzyılda inşa edilmiş ve Japon mimarisinin en güzel örneklerinden olan Osaka Kalesi’nin gezilmesi. Panaromik olarak iki kuleden oluşan Umeda Sky Gökdeleni’nin görülmesi. Turumuzun devamında bu modern mega kentin tadını çıkartmak ve alışveriş için Donotbori ve Sihnbahsi Bölgesinde serbest zaman.  Akşam yemeği. Havalimanına transfer. 23.35’de Emirates ile Dubai’ye uçuş.

07 Kasım  Çarşamba  -  DUBAİ / İSTANBUL  (Sabiha Gökçen)

05.45’de Dubai’ye varış.  Dubai Havalimanı freeshoplarında alışveriş imkanı. 10.00’da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na uçuş. 14.00’de varış.

Fiyatlar                     :           (Turumuzun minimum hareket kişi sayısı 15 kişidir)

İki kişilik odada kişi başına 3250  Dolar  +  Uçak bileti

 

Fiyata dahil olan hizmetler

Zorunlu seyahat sigortası,

Konforlu araçlar ile transfer ve ulaşım

3 adet Shinkansen hızlı tren bilet ücreti,

5 yıldızlı otellerde açık büfe sabah kahvaltıları,

7 adet akşam yemeği,

Programda belirtilen ziyaret ve geziler,

Araçlarda kişi başına günlük 3 adet su ücreti,

Giriş ücretleri,

Yerel rehberlik hizmetleri

Yurt dışı çıkış harcı

Figura Turizm rehberlik hizmetleri,


*  Japonya Türk vatandaşlarına vize uygulamamaktadır.  Tur gidiş
tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaportunuz bulunmalıdır.