ADRİYATİK'TEN TUNA'YA 4 ÜLKE

İtalya - Slovenya - Avusturya -Slovakya 

 


5 Gece, 6 Gün
1850 €
Gidiş : 20.07.2018
Dönüş : 25.07.2018
TL Fiyatı : 10.162,42
ADRİYATİK'TEN TUNA'YA 4 ÜLKE

Tur Programı

20 Temmuz Cuma - ISTANBUL / VENEDİK

THY ile sabah 06.50'da Venedik'e uçuş. 08.20’de varış.  Deniz Taksileri Vapurettolar ile Venedik  merkezine geliş. İstanbul'dan getirilen granit sütunların da bulunduğu San Marco Meydanı'nda yüzyıllar boyunca dünya ticaretinde söz sahibi Bazilika, mahkûmların idam edilmeden evvel son kez şehri izledikleri "Son Bakış" Köprüsü, büyük kanal üzerindeki en büyük köprü olan ve üzerinde dükkânlar bulunan Rialto Köprüsü, Venedik'in en önemli anıt binalarından Dükler Sarayı ile 15. yy'ın sonunda inşa edilmiş Saat Kulesi'nin görülmesi. Daha sonra gondol gezisi. Mestre bölgesine ve geliş otelimize yerleşme.

21 Temmuz  Cumartesi - VENEDİK / TRİESTE / BLED

Kahvaltı sonrası özel otobüsümüz ile Slovenya'ya hareket. Yaklaşık 1  saat yolculuk sonrası Adriyatik kıyısında Venedik'e bağlı önemli liman şehri Trieste'ye geliş. Şehrin panaromik olarak tanınmasının ardından 2 saate yakın bir yolculuk sonrası  Bled Gölü kenarındaki otelimize yerleşme. 130 m yükseklikten Bled Gölüne nazır 1000 yıllık kalenin görülmesi.  Bled gölü üzerinde minicik ve şirin bir ada olan Pletna Adası’na tekne gezisi.

22 Temmuz  Pazar  - BLED / LUBIJANA

Kahvaltı sonrasında dağların arasına ayrı bir güzellik katan Bohinj gölü gezisi ve teleferik ile çıkılacak noktadan Alp Dağların temaşası.  Şehir turunda Vodnik Meydani.  St. Nikolaja Katedrali,  Eski Meydan, tarihi Çeşme ve Halk Meydanı’nın görülmesi.

23 Temmuz Pazartesi -  LUBIJANA / GRAZ / VİYANA           

Kahvaltı sonrası özel otobüsümüz ile Avusturya'ya hareket. Maribor üzerinden 3 saatlik yolculuk sonrası Graz şehrine geliş. Kale ve Sur içi bölgesinin gezilmesi. Türk Anıtı'nın görülmesi Viyana’ya hareket. 2 saatlik bir yolculuk sonrası otelimize yerleşme.

24 Temmuz   Salı  -  VİYANA / BRATİSLAVA

Kahvaltı otelimizde.  Viyana önünde Osmanlı'nın bıraktığı toplardan dökülerek çanlarının imal edildiği şehir merkezindeki Stephan Katedrali, ünlü Viyana Operası, Hofburg  ve Belveder Sarayları'nın dıştan görülmesi.  Sanat eseri bahçe mimarisine haiz yazlık Schonburnn sarayının içeriden gezilmesi.  Bahçelerinin görülmesi. İlginç mimarisi ile turistlerin vazgeçilmez uğrak yerlerinden Hunderwasser Binası'nın görülmesi. Slovakya'nın başkenti Bratislava'ya geliş.  Dünya'da iki devlete (Avusturya ve Macaristan)  sınırı olan tek başkent Bratislava'nın panoramik olarak tanınması. Viyana’ya dönüş.

25 Temmuz Çarşamba - VİYANA / İSTANBUL

Kahvaltı sonrası alışverişleriniz ve şahsi tercihleriniz için serbest vakitler. Havalimanına transfer. 22.20’de THY ile İstanbul’a uçuş. 01.30’da varış.

 

Fiyat ;                 (Grubumuzun minimum hareket sayısı 16 kişidir)

İki kişilik odada kişi başına       :              1850 Euro

 

Fiyata dahil olan hizmetler; 

- THY uçak bileti,
- Seyahat sigortası, 
- Tüm transferler,
- 4 yıldızlı otellerde ikişer kişilik odalarda konaklamalar,
- Açık büfe kahvaltılar,
- Programdaki tüm ziyaret ve geziler,
- Giriş ücretleri,
- Yurt dışı çıkış harcı
- Figura rehberlik hizmetleri


Fiyata dahil olmayan hizmetler,

- İtalya Shchengen vize ve servis ücreti
- Öğlen ve akşam yemekleri,
- Otellerde şahsi harcamalar.